I proto rád své filmy točí v rodném kraji. Během letošního roku se objeví i na Rychnovsku, kde bude vznikat jeho nový snímek nazvaný Jedlíci. Kdo by však chtěl poznat Tomášův rukopis, může si vychutnat druhý díl Bastardů.

Sám režisér je s úspěchem snímku spokojený. „Film je jiný než-li jednička a má svůj smysl. Myslím si, že si našel své diváky a to je dobře. Se všemi svými filmy jezdím po všech možných obcích a městech, kde si nás objednají, aby každý, kdo se chce přijít podívat, tu možnost měl,“ říká Tomáš Magnusek. Navíc už nyní se pomalu rýsuje i poslední závěrečný díl této minisérie. Bastardi trojka se stanou jakýmsi vyvrcholením. Teprve tady diváci poznají, kdo je skutečným Bastardem.

„Trojka bude o tom, jak celý příběh učitele Majera, jeho žáků a celé školy skončí. V podstatě se více vracíme do školy a vidíme naše „Bastardy“, o kterých film prostě musí být. V posledním díle také uvidíme známé tváře z jedničky, jimiž jsou Michl, Ondra a Milan, ředitel školy Halbich, či Kristýna Leichtová,“ prozradil režisér.

Nejnovějším počinem Tomáše Magnuska však bude komedie Jedlíci. Ta začne vznikat letos právě v okolí Rychnovska. „Jedlíci jsou o tom, jak skupina lidí jede zhubnout do jednoho hotelu. Jsou experimentem staršího dietologa, který se pokouší odtučnit šest lidí různého věku a profese. Bude to skvělá komedie, ve které hraje například Naďa Konvalinková či mladý Karel Heřmánek. Tentokrát ovšem scénář napsal někdo jiný. Snažím se více věnovat hraní a především režii,“ objasnil Tomáš Magnusek. (sir, pav)