„Abonentky se týkají prvních tří programů. Zahajovacího koncertu, na němž vystoupí Symfonický orchestr posluchačů konzervatoře Pardubice a klavírista Marek Kozák (22. 3.), dalším v řadě je Prague Cello Qartet (26. 4.), na konci května pak v Opočně přivítáme Jaroslava Duška a Pavla Steidla (29. 5.)," vypočítává předsedkyně Opočenské besedy Petra Flígrová lákavou nabídku.

Deník se s pořadateli domluvil na zveřejnění krátkých upoutávek vždy před zahájením jednotlivých koncertů, ale vzhledem k tomu, že prodej abonentek je pouze do konce února, přinášíme první informace už nyní. Předsedkyně besedy slibuje, že si při první „trojce" přijde na své každý.

„Klavírista Marek Kozák je zapsán na listině mladých umělců Českého hudebního fondu, což mluví samo za sebe. Orchestr se u nás představil loni a zvedl diváky ze sedadel. Doslova! Takže jsme vyšli divákům vstříc a orchestr se stane tradičním zahájením cyklu. Prague Cello Quartet u nás bude poprvé, ale předchází ho vynikající pověst. A herec Jaroslav Dušek s Pavlem Steidlem? Myslím, že není potřeba tuto dvojici představovat," uzavírá Petra Flígrová základní výčet.

Pro případné zájemce pak Opočenská beseda připojuje poslední údaje k pozvánce. Cena abonentky na všechny tři akce je 300 Kč. Abonentku je možné zakoupit na informačním centru v Opočně. Můžete si ji také zamluvit (tel. 494 668 111), ale její převzetí je nutné nejpozději 29. února. (Od 1. března pak budou v předprodeji už jen jednotlivé koncerty v cenách 130, 110 a 150 Kč). „Myslím, že už první tři počiny cyklu Opočno hudební ukazují, že vysokou úroveň zachováváme, je to dáno i díky velké podpoře ze strany města a dalších sponzorů. A především díky veřejnosti, jejíž zájem narůstá, za to děkujeme nejvíce," zní poslední vzkaz od pořadatelů.

(dm)