VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.8.2018

Rychnovské kino uvede komedii

Rychnov nad Kněžnou - Filmovou podívanou si můžou diváci užít v úterý o půl osmé večer v rychnovském kině, na programu je česká komedie Chata na prodej. Vstupné pro jednotlivce činí 120 korun.

13.8.2018

Pivovar pořádá Rampušák fest

Dobruška - V sobotu 18. srpna vypukne Rampušák fest. Jednodenní hudební festival se koná v zahradě rodinného pivovaru se sladovnou v Dobrušce.

13.8.2018

Letní hornové kurzy vyvrcholily sedmým koncertem festivalu Za poklady Broumovska

Královéhradecko, Broumov - V sobotu 11. srpna byl v broumovském klášteře slavnostně zakončen 4. ročník mezinárodních Letních hornových kurzů. Vyvrcholením celého hornového týdne pak byl sobotní koncert lektorů kurzů Esy Tapaniho, Zuzany Rzounkové a Jana Vobořila v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

13.8.2018

Výstava ve věži připomíná výročí

Týniště nad Orlicí - Pokud si chcete prohlédnout vodárenskou věž v Týništi nad Orlicí a ještě se dozvědět něco o historii republiky, ideální příležitost máte o víkendu. Členové Spolku přátel města Týniště totiž ve věži připravili výstavu na téma 100 let republiky.

13.8.2018

Metaloví nájezdníci odtáhli

Královéhradecko, Jaroměř-Josefov /FOTO/ - Pět dní otřásal zdmi josefovské pevnosti metalový festival Brutal Assault. Přitáhl tisíce příznivců z Evropy i ze zámoří.

13.8.2018

OBRAZEM: Festival Kočí v Chotči se vypravil za jelenem

Královéhradecko, Choteč /FOTO/ - Poetický hudebně-divadelní festival Kočí v Chotči okouzlil a pobavil po kultuře dychtící návštěvníky i letos. Spatřili i bílého jelena, který k nim vznešeně přikráčel z lesa.

13.8.2018

Janek Ledecký a líbající se snoubenci byli hvězdami pivních slavností

Královéhradecko, Vrchlabí /FOTO, VIDEO/ - Krkonošské pivní slavnosti mají lidé rádi, a proto také při sobotním 21. ročníku naprosto zaplnili vrchlabské náměstí TGM, přilehlé ulice a zámecký park. Užili si povedený pivní mejdan, mixovaný pestrým koktejlem dobré hudby a přehlídkou regionálních i republikových pivovarů.

12.8.2018

Osudy sudetoněmeckých křesťanů připomene výstava

Královéhradecko, Horní Maršov - Výstava Svědkové lidskosti - Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 - 1945 bude v sobotu zahájena v prostorách obecního úřadu.

12.8.2018

Prodloužené víkendy nabídnou pestrý program i v srpnu

Královéhradecko, Jičín - Prodloužené víkendy 2018 a Jičínské léto vstoupily do své druhé poloviny. Bude stejně pestrá jako ta první. Mimo jiné se můžeme těšit na koncert Radka Molnára a jeho kapely, který se uskuteční 18. srpna v zámeckém parku.

12.8.2018

Březovice, Lhotka a Buštěhrad oslavují 700 let výstavou

Královéhradecko, Březovice - V obecním domku u kuželny se můžete podívat na výstavu, která mapuje historii i současnost Březovic, Lhotky a Buštěhradu.

11.8.2018

Afričané v Safariparku uchvacují bezprostředností

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Taneční skupina IYasa završuje v těchto dnech letošní turné po České republice, zahájené 8. července v Třeboni.

11.8.2018

Tradiční oslavu mečíků doprovodí hudební program

Královéhradecko, Nemyčeves – Zahrádkáři z obce Nemyčeves-Vitiněves pořádají 48. speciální výstavu mečíků. Akce se koná o víkendu v areálu nemyčeveské školy vždy od 8 do 18 hodin.

10.8.2018

Čas pouťových radovánek. Svatý Vavřinec inspiroval Jilemnici

Královéhradecko, Jilemnice - Druhý ročník Svatovavřinecké pouti se uskuteční v sobotu od 8 do 17 hodin v Jilemnici u kostela svatého Vavřince. Své výrobky nabídnou známí prodejci z farmářských trhů.

10.8.2018

Svatoňovické Rockohrátky pomůžou onkologii

Královéhradecko, Velké Svatoňovice - V pátek se uskuteční ve Velkých Svatoňovicích od 17 hodin na ploše parkoviště před restaurací K-klub Rockohrátky Fest 2018.

10.8.2018

Malá horská ves ožije slavnostmi

Bartošovice v Orl. h. - Ves Neratov, která je součástí obce Bartošovice v Orlických horách, se od pátku promění v kulturní a duchovní centrum. Ve vsi a zdejším kostele se konají Neratovské poutní slavnosti.

9.8.2018

Nizozemský orchestr AD HOC na Krakonošově náměstí

Královéhradecko, Trutnov - V rámci Trutnovského hudebního léta zahraje v pátek na Krakonošově náměstí od 17 hodin Mládežnický symfonický orchestr AD Hoc z Nizozemí.

9.8.2018

Muzeum pořádá výtvarnou dílnu

Rychnov nad Kněžnou - Jak pracovat se suchou jehlou? Na to se zaměří čtvrteční výtvarná dílna, která se koná ve druhém patře Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou.

8.8.2018

Kresby vyprávějí příběhy v železnickém muzeu

Královéhradecko, Železnice - Když otvírala v sobotu 4. srpna Natálka Krzysztalowská v železnickém muzeu výstavu svých kreseb, měla bílou blůzu a bílou sukni. Protože k jemným kresbám se to hodí. Pro teorii měla kurátora Pavla Šejna a ten měl zase modrou košili.

7.8.2018

Rakouské Accio Piano Trio zazářilo na festivalu Za poklady Broumovska

Královéhradecko, Bezděkov nad Metují - Kostel sv. Prokopa v Bezděkově byl v sobotu místem konání šestého koncertního zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska, který tak zavítal na Policko.

7.8.2018

Mši v Chotěborkách před koncertem celebroval Dominik Duka

Královéhradecko, Vilantice - V rámci 24. Hudebního léta, které se koná v části obce Vilantice - Chotěborky, se v sobotu uskutečnila mše celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou.

6.8.2018

Hronov rozehrál 88. přehlídku amatérského divadla

Královéhradecko, Hronov /FOTO/ - Snem nocí svatojánské v podání hronovských ochotníků začal v pátek večer už 88. Jiráskův Hronov, nejstarší divadelní přehlídka amatérského divadla v Evropě a zřejmě i na světě.

6.8.2018

Tomáš Mašek a podložený klavír

Královéhradecko, Jičín - Tomáš Mašek se špatně fotí. Jeho asi moderní vlasy, jmenují se asi kštice, zakrývají obličej. Ale hlavně, že je slyšet. A je vidět jeho nástroj.

6.8.2018

Matěj Ruppert se svlékal na náměstí pod obry

Hostinné - Porciunkulí, tradiční slavností, která se koná ve městě již od roku 1667, žilo od pátku do neděle Hostinné.

5.8.2018

Nejdřív Ledecký na pivním mejdanu, pak Berlínská filharmonie v klášteře

Královéhradecko, Vrchlabí - Velké, žánrově odlišné hudební události zažije Vrchlabí.

5.8.2018

Loutkářská dílna pro děti se chystá na lomnickém zámku

Královéhradecko, Lomnice nad Popelkou - Loutkářský workshop v rámci Léta na zámku je pro děti připraven v úterý 7. srpna od 14 hodin. Tvůrčí dílnu najdete přímo v lomnickém zámku.

5.8.2018

Podpořte festival a získejte odměnu

Královéhradecko, Jičín - Kampaň na podporu kulturní události Lodžie World Fest je za polovinou stejně jako cílová částka.

4.8.2018

Sv. Prokop v Bezděkově vydá v sobotu rakouský hudební poklad

Královéhradecko, Bezděkov nad Metují - Hudební festival Za poklady Broumovska se v sobotu vydá mimořádně na druhou stranu Broumovských stěn, do kostela sv. Prokopa.

3.8.2018

Hradozámecké odpoledne láká na známé osobnosti

Královéhradecko, Hrádek - Na hradozámecké odpoledne můžou návštěvníci dorazit v neděli 5. srpna na Hrádek u Nechanic.

3.8.2018

O víkendu přijďte na Porcinkuli

Opočno - Že nevíte, co je Porcinkule? Je to tradiční pouť, která každý první srpnový víkend ožívá v některých českých a moravských městech, jejichž historie je spjatá s františkánským řádem a kapucíny.

1.8.2018

Petr Bambousek - Barevný svět zvířat

Kostelec nad Orlicí - Až do začátku září můžete navštívit Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, kde probíhá výstava Petr Bambousek - Barevný svět zvířat.

1.8.2018

OBRAZEM: Jan Rosák na Šolcově statku

Královéhradecko, Sobotka - Ani tropické teploty neodradily milovníky kultury od návštěvy Šolcova statku. V sobotu odpoledne se tu mohli setkat s rozhlasovým a televizním moderátorem Janem Rosákem. Besedu doprovodilo hudbou Žemličkovo kvarteto.      

1.8.2018

Srpen zpestří několik hudebních festivalů

Královéhradecko - Pokud nevíte, jak si užít zbytek prázdnin na Královéhradecku, vsaďte na hudební festivaly. Těšit se mohou fanoušci hip hopu, metalu, ale i folkloru či vážné hudby.

31.7.2018

Pátý poklad Broumovska se zjevil v otovickém kostele sv. Barbory

Královéhradecko, Otovice - Kostel sv. Barbory v Otovicích byl poslední červencovou sobotu místem konání pátého koncertního zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Festival se tak dostal do své poloviny.

31.7.2018

Kvetoucí krajiny Karla Langera

Rychnov nad Kněžnou - Ač je dílo malíře Karla Langera mezi sběrateli nesmírně oceňované, současná výstava v rychnovském Muzeu a galerii Orlických hor je první Langerovou velkou autorskou expozicí.

30.7.2018

Projekt promění Hrádek ve festival

Královéhradecko, Nechanice - Letní projekt Národního památkového ústavu a regionálních stanic Českého rozhlasu Hradozámecké léto 2018 nabídne během prázdnin jedinečné reportáže, mimořádné prohlídky, koncerty na hradech a zámcích a také soutěž o desítky atraktivních cen.

29.7.2018

OBRAZEM: Piknik v parku se Sansabandem

Královéhradecko, Trutnov - Letos podruhé pozvali členové místní kapely Sansaband své příznivce k fontáně do městského lesoparku. Desítky lidí, vyzbrojených dekami a dalším proviantem strávily zhruba dvě hodiny ve vzájemné pospolitosti, pohodě a s muzikou.

29.7.2018

V Hořicích dozrává umělecký klásek

Královéhradecko, Hořice /FOTO/ - Galerie plastik v Hořicích na Gothardu zve veřejnost na výstavu obrázků a soch mladých autorů. Svoji tvorbu zde představují účastníci prvního Letního ateliéru pro mladé umělce.

28.7.2018

V jičínském muzeu se nebudete nudit

Královéhradecko, Jičín - Zdejší muzeum zve na výstavu do galerie, kde ožil tajuplný divadelní a výtvarný svět.

28.7.2018

Ohlédnutí za Šrámkovou Sobotkou

Královéhradecko, Sobotka - Šrámkova Sobotka nabízí nové pohledy na literaturu i didaktiku.

28.7.2018

Filmy promítají přímo na náměstí

Hradec Králové - Pivovarské náměstí v krajském městě se ve čtvrtek proměnilo v letní kino. Biograf Etienne Hradečanům do centra města přivezl film Špindl.

28.7.2018

Je tu pátý ročník festivalu Menteatrál

Neratov - Až do neděle proběhne v Neratově již pátý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením Menteatrál.

25.7.2018

Prokop, Andršt, Hrubý. Trio skvělých muzikantů na přehradě

Královéhradecko, Bílá Třemešná - Na Přehradu Les Království dorazí v pátek fenomenální muzikanti a vystoupí tam ve Štěrbově vile.

25.7.2018

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma. Staňte se přispěvatelem!

Rychnovsk -  Rychnovský deník, to není jen zpravodajství. Se vznikem týdeníku Rychnovský týden se do novin vrátila oblíbená čtenářská rubrika U nás doma, kterou zaplňují příspěvky od vás, čtenářů z našeho regionu.

24.7.2018

Letní parket ve Výravě ovládne festival revivalových kapel

Výrava - První srpnovou sobotu se návštěvníci Letního parketu ve Výravě mohou těšit na pořádnou hudební nálož. V obci nedaleko Hradce Králové se totiž koná již tradiční festival revivalových kapel.

24.7.2018

Varhanní koncert zavedl „Poklady“ poprvé do kostela sv. Petra a Pavla v Broumově

Královéhradecko, Broumov /FOTO/ - Již počtvrté usedlo publikum festivalu Za poklady Broumovska do kostelních lavic, aby si vyslechlo další z koncertů, které festival po celé léto na Broumovsku pořádá. Sobota 21. července patřila kostelu sv. Petra a Pavla v Broumově, v němž vystoupil varhaník Přemysl Kšica a trumpetista Miroslav Smrčka.

23.7.2018

Rockové legendy v kotli pod věží

Královéhradecko, Hořice - Kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti v Hořicích se již posedmé stalo dějištěm The Legends Rockfestu.

23.7.2018

Dvacátý ročník festivalu Pod Hůrou přivítal folkové stálice

Královéhradecko, Lázně Bělohrad /FOTO/ - Jubilejním ročníkem country festivalu Pod Hůrou v sobotu ožil zámecký park. Oblíbená hudební akce, kterou již 19 let uvádí Mirek Ošanec, si stále zachovává svoji nenapodobitelnou komorní atmosféru a domácí pohodu.

23.7.2018

OBRAZEM: Natřískané Bojiště si užívalo dvacátý Obscene Extreme

Královéhradecko, Trutnov - Tisíce fanoušků nejdrsnější hudby se přijely vyřádit od středy do neděle na jubilejní 20. ročník výjimečného festivalu Obscene Extreme a zaplnily trutnovské Bojiště.

23.7.2018

OBRAZEM: Prostor v krajce, krajka v prostoru

Královéhradecko, Vamberk /FOTO/ - V roce 1967 okouzlila návštěvníky světové výstavy EXPOv Montréalu. Nyní tvorbu významné české výtvarnice Milči Eremiášové mohou obdivovat milovníci křehké krásy ve vambereckém muzeu krajky.

22.7.2018

Suchardův dům patří modelářům

Královéhradecko, Nová Paka - Pokud plánujete navštívit Novou Paku, rozhodně si nenechte ujít aktuální výstavu Modely aut 2018, která se zabydlela až do 23. září v renovovaných prostorách Suchardova domu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT