VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 13:31

Dobruška ožije hudbou a hrami

Dobruška - V pátek 22. června vypukne osmý ročník dvoudenního Dobruška Festu.

včera 17:32

První dny Poláčkova léta přinesou Saturnina a koncert

Rychnov nad Kněžnou - Divadelní festival Poláčkovo léto už za týden nabídne první představení Saturnin. To letošní ročník zahájí.

16.6.2018

Už jste se seznámili s umělci z Ukrajiny? Výstavu obdivoval i Masaryk

Královéhradecko, Hořice - Delegace vzácných hostů v rámci Masarykovy návštěvy města zavítala také do Galerie plastik. U příležitosti pátého ročníku Mezinárodního festivalu krásných umění zdobí výstavní sál výběr z tvorby současných umělců z Ukrajiny.

16.6.2018

OBRAZEM: Pod Zvičinou žijí tancem a hudbou

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Město pohltil Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou. Pro 44. ročník připravili pořadatelé řadu novinek.

16.6.2018

V sadech bude znít folk a country

Dobruška - V sobotu 16. června si v Dobrušce přijdou na své všichni milovníci country, folku či bluesgrassu.

15.6.2018

Rozhlas oslaví v Hradci 95. narozeniny se známými tvářemi

Hradec Králové - Český rozhlas oslaví v sobotu 16. června 95. narozeniny v Hradci Králové. V rámci Dne s Českým rozhlasem se na náměstí Osvoboditelů představí od 10 hodin moderátoři pravidelných pořadů.

14.6.2018

V hradecké galerii se zabydlel design

Hradec Králové /FOTO/ - FOX Gallery. Projekt, který propojuje design s uměním, v úterý slavnostně vstoupil do života v budově Galerie moderního umění v Hradci Králové.

13.6.2018

Festival Divadlo evropských regionů roztepe srdce Hradce

Hradec Králové - Centrum města na konci června opět ovládne divadlo. Divadelní svátek letos poprvé propojuje společný vizuální styl.

12.6.2018

První zmínku oslaví hudbou

Rychnov nad Kněžnou - Okresní město si v úterý 16. června připomene koncertem 760. výročí od svého založení.

11.6.2018

Bydžovští cimrmanologové zrekonstruovali Hospodu Na mýtince

Královéhradecko, Nový Bydžov - Jak ve svém úvodu napsal režisér novobydžovských ochotníků DS Jirásek Pavel Klepač: „Každá nemovitost potřebuje tu a tam nějakou opravu, adaptaci či renovaci.“ A tak se zdejší ochotníci směle pustili do rekonstrukce jedné z prvních „staveb“ Járy Cimrmana - Hospody Na mýtince.

10.6.2018

Sídlo kraje zaplnily meziválečné stavby

Hradec Králové - Výstava Architektura ve službách první republiky je od středy k vidění ve vestibulu krajského úřadu v Hradci Králové.

10.6.2018

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma, staňte se přispěvatelem!

Rychnovsko - Rychnovský deník, to není jen zpravodajství. Se vznikem týdeníku Rychnovský týden se do novin vrátila oblíbená čtenářská rubrika U nás doma.

10.6.2018

Filharmonie Hradec Králové představila svou 41. sezonu

Hradec Králové - Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezony Filharmonie Hradec Králové.

9.6.2018

Hudebně kulturní festival Propadák jde do čtvrtého kola

Královéhradecko, Jičín - V sobotu 9. června se v rokli na jičínském kopci Čeřovka odehraje čtvrtý ročník hudebně-kulturního festivalu Propadák. Malebný areál pod rozhlednou Milohlídkou nabídne dvě hudební scény, přednášky, umělecké expozice a performance. Hlavním lákadlem je známá skupina minus123minut.

8.6.2018

Rockové legendy roztančí náměstí

Dobruška - Kapela Olympic, nestoři tuzemské rockové a bigbeatové scény, vystoupí v pátek 8. června večer na náměstí F. L. Věka v Dobrušce.

7.6.2018

OBRAZEM: Koruna, jablko i žezlo na dosah

Královéhradecko, Nové Město n. Met. /FOTO/ - Jedinečnou příležitost vidět repliky českých korunovačních klenotů mají návštěvníci zámku v Novém Městě nad Metují.

5.6.2018

Naučte se umění zdravě stárnout

Kostelec nad Orlicí - Život nás stále učí a my nejsme ti, kteří si myslí, že už všechno vědí. Ač je nám různě a máme nejrůznější životní příběhy, chceme se posouvat, růst a pomáhat sobě i ostatním žít šťastný, zdravý, radostný a naplněný život.

4.6.2018

Rockoví matadoři zahrají v Dobrušce

Dobruška - Česká rocková legenda, kapela Olympic, roztančí v pátek 8. června od 21 hodin dobrušské náměstí F. L. Věka.

4.6.2018

Cirkusový festival nabídl strhující podívanou

Královéhradecko, Trutnov - Jednu lahůdku za druhou naservíroval divákům 8. ročník novocirkusového festivalu Cirk-UFF. Předvedly se nejlepší domácí a špičkové zahraniční soubory.

4.6.2018

Folklorní festival tradičně propojil krajská města

Hradec Králové - První červnový víkend byl v Hradci Králové a Pardubicích ve znamení tradičního Folklorního festivalu. Ten se letos konal již po sedmadvacáté.

3.6.2018

Hudební festival roztančil milovníky swingu po třiadvacáté

Týniště nad Orlicí /FOTO/ - S příchodem června nemohla v Týništi chybět tradiční kulturní akce - Swingový festival Jardy Marčíka. Ten se konal na Tyršově náměstí v pátek a sobotu již po třiadvacáté.

2.6.2018

Basketbal v divadle? Ne, pozor! To byl cirkus

Královéhradecko, Trutnov - Když se to umí, dá se udělat pouliční cirkus i uvnitř divadla. Příkladem jsou členové mezinárodního souboru Onyx Productions.

2.6.2018

Město se naplno ponořilo do swingu

Týniště nad Orlicí - V pátek 1. června se Týniště nad Orlicí ponořilo do tradičního Swingového festivalu Jardy Marčíka. Ten se koná u místního kulturního domu již po třiadvacáté.

31.5.2018

Přednádraží zaplnily příběhy lidí

Hradec Králové - Výstava s názvem Příběhy 20. století je až do 8. června k vidění na Riegrově náměstí v Hradci Králové.

30.5.2018

To zas bude v Trutnově cirkus!

Královéhradecko, Trutnov - Akrobati, herci a muzikanti z celého světa ovládnou od čtvrtka Trutnov. Stane se tak při 8. ročníku festivalu Cirk-UFF. Uskuteční se v kulturním centru Uffo, pod šapitó i v ulicích města.

30.5.2018

Koncert podpoří místní varhany

Opočno - Ve středu 30. května se bude v opočenském kostele Narození Páně konat od 19 hodin společný koncert harfistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky.

29.5.2018

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma, staňte se přispěvatelem!

Rychnovsko - Rychnovský deník, to není jen zpravodajství. Prostor od 23. května dostanou znovu i naši čtenáři. Se vznikem týdeníku Rychnovský týden se do novin vrací i populární rubrika čtenářů U nás doma.

28.5.2018

Hradecké nábřeží se vlnilo v rytmech world music

Hradec Králové - „Bylo to kouzelné. Lidičky i prostředí bylo super,“ nešeřila v pátek večer chválou na festival Na jednom břehu přední dáma alternativního jazzu Iva Bittová. Před klubem Náplavka se setkala s dalšími návštěvníky, kteří zase nešetřili poklonami na její stranu.

26.5.2018

OBRAZEM: Hudba z Marsu

Hradec Králové /FOTO/ - Psací stroj, nože a tenisová raketa stačily italskému performerovi s uměleckým jménem Porcapizza, aby roztančil kolemjdoucí v centru Hradce.

25.5.2018

Radúz a Mahulena: zábavný pohled na starý mýtus

Hradec Králové /FOTO/ - V režii Terezy Karpianus se na prkna hradeckého Klicperova divadla vrací slavné české poetické drama z pera Julia Zeyera o magurském princi Radúzovi a tatarské princezně Mahuleně.

25.5.2018

Výstava na zámku připomíná výročí

Rychnov nad Kněžnou - Královéhradecký kraj se připojil k celorepublikovému projektu Společné století u příležitosti 100. výročí založení samostatného Československa.

25.5.2018

Autobus, nádraží, parník, Náplavka. Hradec roztančí festival Na jednom břehu

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Již po šestnácté se Hradec zaposlouchá do tónů world music. Právě v pátek totiž začíná již šestnáctý ročník kultovního festivalu Na jednom břehu.

23.5.2018

Hradecký orchestr vybojoval zlato

Hradec Králové - Hradecký orchestr zvítězil v celostátní soutěži základních uměleckých škol.

23.5.2018

Přípravy na tradiční swingový festival Jardy Marčíka vrcholí

Týniště nad Orlicí - Jako každoročně se první červnový víkend stane Týniště nad Orlicí hlavním městem swingu. 1. a 2. června 2018 se na Tyršově náměstí uskuteční již 23. ročník týnišťského swingového festivalu Jardy Marčíka, který svou kvalitou již dávno přesáhl hranice města, regionu, i republiky.

22.5.2018

Vondruškův thriller pokřtili na zámku

Královéhradecko, Vokšice /FOTO/ - Ve vokšickém zámečku byl v pátek pokřtěn renesanční thriller Vlastimila Vondrušky Jičínské pole mrtvých. Nejnovější příběh Jiřího Adama z Dobronína pod názvem Jičínské pole mrtvých navazuje na příhody písaře komorního soudu.

22.5.2018

OBRAZEM: Valdštejnské slavnosti s hodokvasem

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - Třídenní Valdštejnské slavnosti v Jičíně nabídly pestrou škálu vystoupení, kulturních pořadů, zajímavých dílen i setkání.

22.5.2018

Senioři zvou na besedu s výtvarníkem

Kostelec nad Orlicí - V úterý 22. května se bude pod patronátem kosteleckého Klubu seniorů Pohoda konat beseda s výtvarníkem a sběratelem umění Karlem Martincem.

20.5.2018

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma, staňte se přispěvatelem!

Rychnovsko - Rychnovský deník, to není jen zpravodajství. Prostor od 23. května dostanou znovu i naši čtenáři. Se vznikem týdeníku Rychnovský týden se do novin vrací i populární rubrika čtenářů U nás doma.

21.5.2018

Mlékosrby se vrátily do doby velorexů a přivítaly netradiční umělce

Královéhradecko, Mlékosrby /ZAUJALO NÁS/ - Obec se vrátila do doby Velorexů, historických kol a přívítala netradiční umělce.

18.5.2018

Vivat Valdštejn! Slavnosti začínají

Královéhradecko, Jičín - Město od pátku do neděle žije bujarým veselím, tancem a zpěvem. Po roční odmlce se do města vrací vévoda Albrecht z Valdštejna, muž, který měl ambice stát se českým králem.

18.5.2018

Výstava připomene jubileum výtvarnice

Vamberk - V pátek 18. května zahájí Muzeum krajky ve Vamberku výstavu s názvem Prostor v krajce, krajka v prostoru.

17.5.2018

Divadlo hostí zábavnou besedu

Rychnov nad Kněžnou - V malém sále rychnovského Pelclova divadla ve čtvrtek potěší milovníky dobré zábavy od 18 hodin literárně hudební beseda s názvem Ten píše to a ten zas tohle.

17.5.2018

Porota: Nejlepším orchestrem je Smiling String ze Střeziny

Hradec Králové/Olomouc - Mladí hudebníci ze Smiling String Orchestra ze ZUŠ Střezina přivezli z Olomouce titul absolutního vítěze národního kola celostátní soutěže základních uměleckých škol.

16.5.2018

Náchod žije Prima sezónou, zahájil ji patron festivalu Ondřej Kepka

Královéhradecko, Náchod /FOTO/ - V Náchodě v pondělí začal již jedenadvacátý ročník festivalu studentské tvořivosti Prima sezóna. 

15.5.2018

Osobností swingu se stal Jiří Vyšohlíd

Hradec Králové - Osobností hradeckého swingu se stal všestranný umělec Jiří Vyšohlíd z hradeckého divadla Drak. Ocenění bylo vyhlášeno na včerejším koncertě BigBandu Jiřího Pavlíka v kongresovém centru Aldis.

15.5.2018

Festival letos oslaví čtvrtstoletí a láká na bohatý program

Rychnov nad Kněžnou - Začátkem léta oslaví rychnovský divadelní festival Poláčkovo léto 25. narozeniny. Na pondělní tiskové konferenci představili organizátoři divadelní přehlídky program a patrona. Tím je pro letošní ročník oblíbený český herec a dabér Alexej Pyško.

14.5.2018

Náchodská Prima sezóna začíná! Přijedou Kepka i Babčáková

Královéhradecko, Náchod - Festival studentské tvořivosti, který byl založený jako pocta náchodskému rodákovi a spisovateli Josefu Škvoreckému, začíná v pondělí a potrvá až do pátku. Jednadvacátý ročník nabídne přehlídku v uměleckých oborech, jako jsou divadlo, literární tvorba, film, fotografie, v hudebních žánrech a výtvarné tvorbě.

13.5.2018

Galerii Uffo zaplnila výstava Totemy dvou výtvarných umělců

Královéhradecko, Trutnov - Dvě umělecké individuality představují od středy svou tvorbu v trutnovském Uffu.

13.5.2018

Mladí divadelníci z Hronova nezahálejí, nechali se inspirovat Edgarem A. Poem

Královéhradecko, Hronov - Členky divadelní přípravky a dva členové DS Hronov srdečně zvou na premiéru hororově laděného divadelního představení MASKY, která je naplánovaná na úterý 15. května od 18 hodin v Jiráskově divadle.

12.5.2018

V kostele zahrají pro spolek

Kostelec nad Orlicí - V sobotu 12. května se v kostele sv. Jiří v Kostelci nad Orlicí uskuteční od 16 hodin koncert uskupení Musica (K)lasika.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT