„Uplynulou neděli krátce před půlnocí se rozhodla hlídka obvodního oddělení Policie ČR v Dobrušce zastavit a zkontrolovat řidiče vozidla Škoda Octavia. Řidič na výzvu k zastavení reagoval naopak, začal zvyšovat svou rychlost a chtěl policejní hlídce ujet. Přibližně po 5 km nebezpečné jízdy s vozidlem ale havaroval do příkopu,“ popsala policejní mluvčí Karolína Macháčková.

V autě s ním jeli ještě další dva lidí, všechny policisté za použití namířené střelné zbraně zajistili.

„Při prohlídce se u obou spolujezdců našly sáčky s bílou krystalickou látkou. První spolujezdec uvedl, že v jeho dvou sáčcích je pervitin. Za toto jednání byl vyřešen v příkazním řízení. Druhý spolujezdec měl u sebe tři sáčky, jejichž obsah bude podroben odbornému zkoumání. Řidič vozidla se odmítl podrobit testu na návykové látky. Za toto mu byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Ve správním řízení muži hrozí pokuta až 75 tisíc korun a až tříletý trest zákazu řízení,“ uvedla policejní mluvčí.

Jeden z mužů měl navíc u sebe boxer, který mu policisté odňali. „Dále si jeden ze zasahujících policistů všiml, že ve vozidle na sedadle leží dlouhá střelná zbraň, při bližším zkoumání bylo však zjištěno, že se jedná o airsoftovou repliku zbraně AR-15. Řidič vozidla Škoda Octavia mimo jiné uvedl, že vozidlo vlastní teprve první den,“ dodala Macháčková.

Mohlo by vás také zajímat: Jsem nalitej. No jo, jsem do něj malinko couvnul, reagoval opilý řidič po nehodě

Zdroj: Policie ČR