Jedna z největších anglických heavy metalových skupin Judas Priest zavítala do Prahy koncem března. A této příležitosti se chopil dosud neznámý podvodník, který na jednom z webových portálů začal nabízet vstupenky na zmíněný koncert, ovšem neplatné.

„Pravděpodobnou obětí podvodu se stal i muž z Rychnovska, který u něho zakoupil dva lístky za téměř 5 tisíc korun. Po zaplacení sice obdržel lístky v elektronické podobě, ale na koncert se s nimi nedostal. U vstupu po přiložení předmětných vstupenek vyskočila na terminálu chybová hláška. Neznámý pachatel chvíli komunikoval s tím, že se omlouvá a samozřejmě vrátí peníze zpět, ale dosud tak neučinil. Současně komunikoval nejméně s jednou další osobou, které také nabízel tři lístky za 7 tisíc korun, ta však platbu naštěstí neprovedla,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Macháčková.

Jak podotkla, podvodníci to zkoušejí na každého a spousta lidí jim uvěří: „Buďte, prosím, obezřetní a nedávejte podvodníkům šanci, aby vás připravili o vaše peníze. O tom, že dochází k podvodnému jednání při prodeji vstupenek na kulturní a sportovní akce, jsme Vás informovali již včera.“

Mohlo by vás také zajímat: Můj syn pije, já ne. Já můžu pít, ale on ne. Žena zneužívala tísňovou linku

Zdroj: Policie ČR