Šestici nedávno zadržených osob na Ukrajině policisté v pátek 10. května eskortovali do České republiky, konkrétně na Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje v Hradci Králové. „Kriminalisté s nimi od pátečního odpoledne provedli řadu nutných procesních úkonů trestního řízení včetně výslechů,“ sdělila k předání zadržených policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Obvinění byli součástí organizované skupiny, která má na svědomí spáchání stovky podvodů v Královéhradeckém kraji. Falešní bankéři způsobili škodu za několik desítek miliónů korun. Navolávací call centrum, které policisté zlikvidovali, sídlilo v ukrajinské Oděse.

Více o případu jsme psali ZDE.

Šest osob zadržených na Ukrajině je obviněno ze zvlášť závažných zločinů „Účast na organizované zločinecké skupině“ a také „Podvod“ a za trestný čin „Neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací“.

Podívejte se na video ze zadržení organizované skupiny navolavačů:

Záběry ze zásahu. Policisté zadrželi organizovanou skupinu navolavačů. | Video: PČR

Na svůj trest čekají obvinění v hradecké vazební věznici. „Na jednu ženu a pětici mužů podali policisté ke státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. Soudce OS Náchod návrh akceptoval a všech šest obviněných osob do vazby v neděli poslal. Všem vazebně stíhaným (1982, 1980, 1977, 1979, 1984, 1981) může hrozit v případě uznání viny trest odnětí svobody v délce až 13,5 roku,“ uvedla Vlčková.

Vyšetřování případu dál pokračuje. „Tímto práce našich kriminalistů na tomto případu, jehož spis už v této fází čítá desítky tisíc stran, zdaleka nekončí. Ve vydávací vazbě zůstává na Ukrajině ještě jedna zadržená osoba, která by měla být převezena do ČR ve stejném režimu,“ doplnila policejní mluvčí.