HOKEJ: Zvlhlý prach kanonýrů Čestic

Čestice - Gólově zcela naprázdno vyšli hokejisté Sokola Čestice v domácím duelu na třebechovickém zimním stadionu v utkání 5. kola krajského přeboru Pardubicka proti Poličce.

12.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Krajský přebor Pardubicka: Čestický tým zklamal v koncovce. Hattrick Vápeníka.

Čestice - Polička 0:4

Ve druhé minutě se dostal ke střele domácí Morvai, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Na druhé straně zazářil brankář domácích Beránek, když nepustil za svá záda puk po střele, která dvakrát změnila směr letu. Hrálo se ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 10. minutě sudí vyloučil po jednom hráči na každé straně, ale skóre se neměnilo. Ve 13. minutě, po nádherné souhře hostů, poslal hosty do vedení Kubát - 0:1. Domácím trvalo asi dvě minuty než srovnali s hosty krok.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v oslabení, ale ubránili se. Poté se do samostatného nájezdu dostal domácí Jančárek, ale puk ho neposlouchal. V 25. minutě se před brankářem hostí objevil Miloš Cvejn, ale trefil pouze jeho lapačku. Pak Polička nabídla domácím hokejistům přesilovou hru. Domácí kombinovali, ale poličský brankář byl pozorný. Po neproměněných šancích semechnických střelců přišel zákonitý trest. Ve 29. minutě překvapil domácího brankáře Beránka střelou zápěstím Vápeník - 0:2. Nadále se hrálo ve vysokém tempu, ale bez větších brankových příležitostí.

Vstup do třetí třetiny se domácím vůbec nepovedl. Ve 41. minutě inkasovali dvakrát. Nejprve v čase 40:11 Vápeník skóroval v utkání podruhé a za šestadvacet vteřin zaskočil opařené domácí hráče dovršeným hattrickem – 0:4. O vítězi utkání tak bylo definitivně rozhodnuto.

Rovněž v závěrečném dějství se hrálo ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strana na druhou. Domácí hokejisté usilovali alespoň o čestný střelecký úspěch, ale hostující gólman byl rezolutně proti.

Sokol HC Čestice - Spartak Polička 0:4 (0:1, 0:0, 0:2). Branky: Vápeník 3, Kubát. Sestava Sokol HC Čestice: Beránek – J. Sajdl, Javůrek, Michal Cvejn, Burýšek - Bárta, Jančárek, Marha, Miloš Cvejn, Morvai, Jiruška, Seibal, Rusiňák.

12.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno  v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží.
3

Stalo se o víkendu: Vražda v parku? Kriminalisté pátrají po totožnosti muže

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.
3

Svůj hlas vložil do obálky jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Není čas změnit předsezonní plány? Fotbalový Hradec je v průměru druhé ligy, o útoku na návrat mezi českou elitu nejde mluvit.

Vyhrálo ANO. Máme celkem jedenáct poslanců

Královéhradecko, Rychnovsko - ANO první ve všech okresech. V Královéhradeckém kraji drtivě zvítězilo hnutí ANO. Na úkor jeho nových poslanců i nováčků z České pirátské strany a SPD tratila v kraji ČSSD, TOP 09 i komunisté. Voliči v našem regionu opět patří svou volební účastí k nejaktivnějším v zemi.