„Zatím to je velká bída,“ říká smutně Luštinec

Opočno, Semechnice - Krajská hokejová liga  pokračovala zápasy pátého kola. Opočno a Semechnice stále čekají na první letošní bodový zisk.

23.10.2012

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Krajská hokejová liga měla v neděli na programu zápasy pátého kola. Zástupcům našeho okresu se nedařilo, počtvrté prohráli a patří  jim poslední příčky průběžné tabulky.

Nejvyšší  krajská hokejová soutěž pokračuje dalším kolem již ve středu 24. října. Semechničtí přivítají od 18 hodin na opočenském ledě favorizovaný Hronov, Baroni cestují do Nové Paky.

Opočno – Jičín 2:7

Sestava Opočna: Blasko – Černík, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Jedlička, Michal Mlateček, Přibyl, Rail, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, Vedral, Lukáš Žid, Bartoň, Zajíček.

Tomáš Luštinec, trenér HC Baroni Opočno: „Po prohrané první třetině jsme dokázali vyrovnat, ale časté vylučování nás stálo hodně sil. Zlomovým byl čtvrtý inkasovaný gól hned po vhazování. Závěrečnou třetinu hosté vývoj utkání kontrolovali. Soupeř byl lepší po všech směrech, my jsme ve všem zaostávali. Z naší strany to je zatím velká bída. Jako bychom neměli sílu. Ještě jsme se pořádně nesešli na tréninku, abychom mohli něco nacvičit. Hráči jsou pracovně zaneprázdnění,  někteří dohrávají fotbalovou sezonu. Mladí kluci teprve sbírají zkušenosti. Museli jsme oslovit zkušené harcovníky Dušana Felcmana s Pavlem Francem, abychom dali dohromady alespoň čtrnáct hráčů. Nyní nás čeká zápas v Nové Pace, která má rovněž mladý kolektiv a je také bez bodového zisku. Uvidíme, v jaké sestavě odcestujeme. To bude pro průběh zápasu rozhodující."

Vrchlabí – Semechnice 6:1

Sestava Semechnic: Vacek – Chudý, Jánský, Novotný, Prouza – Gois, V. Frýda, Čapek, Lukášek, Rejchrt, Dvořák, Zošiak, P. Frýda, Cvejn.

Jindřich Kratochvíl, trenér TJ Sokol Semechnice: „Se soupeřem, který v předminulé sezoně hrál prvoligovou soutěž, jsme drželi dlouho krok. Ještě ve čtrnácté minutě druhé třetiny byl stav 1:1. Domácí byli hodně překvapení, dlouho jsme je trápili. Hráli jsme disciplinovaně, hráči plnili do puntíku taktické pokyny. Postupem času nám však začaly doházet síly, domácí vystupňovali tlak a výsledkem byly inkasované góly. S konečným výsledkem jsme však spokojeni. Chválím všechny hráče za výborný výkon. Vynikající byl gólman Vacek, jenž byl vyhlášen naším nejlepším hráčem.  Utkání sledovalo šest set diváků, což byl taky pěkný zážitek. Nyní nás čeká další silný protivník z Hronova. Cíl máme jasný, chceme i po dalším kole zůstat před Opočnem."

Šlágr kola rozhodli Trutnovští již na začátku

Hradec Králové – Krajské hokejové ligy měly na programu další kolo. Na Hradecku se hrál šlágr v Hronově, kde Trutnovští hokejisté rozhodli o vítězství již v první třetině.

KHL Hradecka - 5. KOLO

Opočno – Jičín 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Branky: Čtvrtečka 2 – Kaulfus, Kysela 3, Mizera, Kolman, Abel. Rozhodčí: Padevět – Pavlíček Jiří, Šmika. Vyloučení: 7:3, z toho Mácha (JIC) 2+10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 120.

Hronov – Trutnov 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)

Branky: Dudadík, Hubáček, Daňo – Chytráček 2, Šimoníček, Kašák, Vacek, Mašek. Rozhodčí: Machač – Burýšek, Zeman. Vyloučení: 11:15, navíc Dudadík (HR) 5 min. + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 500.

Třebechovice – Nový Bydžov 7:5 (3:1, 0:2, 4:2)

Branky: Hloušek 3, Drašnar, Hlavatý, Mareček, Dostálek – Špaček 2. Pomichálek, Kubišta, Malina. Rozhodčí: Pahulák – Votroubek, Karlík. Vyloučení: 9:9, navíc Smutný – Pavel Louženský, Komárek všichni 10 min. OT. Využití: 3:2. Diváci: 100.

Vrchlabí – Semechnice 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Branky: Oppelt 2, M. Svoboda 2, Jakubec, Lepka – Gois. Rozhodčí: Janovský – Havelka, Řezníček. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 573.

Náchod – Dvůr Králové 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky: Zeman 2, Leeder, Šejnoha, Jurča, Hudeček – Komárek. Rozhodčí: Martinek – Hidvéghy, Brandejs. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 130.

Nové Město nad Metují – Nová Paka 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky: Praus 2, Janoušek 2, Potuček, Dufek, Vencl. Rozhodčí: Lučan – Pechánek, Průša. Vyloučení: 3:6, navíc Konečný (NP) 10 OT a Hloušek (NP) 2+10 OT+OK. Využití: 2:0. Diváci: 180.

13.    Opočno          4    0    0    0    4      6:36      0

Další program – 6. kolo – středa 24. října (18.00)

Jičín – Náchod, Nová Paka – Opočno, Trutnov – Nové Město n. M., Semechnice – Hronov, Nový Bydžov – Vrchlabí, Jaroměř –  Třebechovice.

23.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
Obrovskou historii má hornictví na Žacléřsku, uhlí se tam dolovalo 422 let.  Jeho dějiny popsal Jiří Mauer.
23

Z hornické bašty je skanzen

SNÍH NA ČERNÉ HOŘE. SkiResort již díky moderní technologii, navzdory teplému počasí, zasněžuje část sjezdovky Anděl.
9

Továrna na sníh už chrlí zásoby na Černé hoře

Anketa Deníku: Proč jdu letos volit?

Královéhradecký kraj - Zeptali jsme se: Jdete letos volit a proč?

Vítězný tým Ruce v bok byl suverénní, neztratil ani bod

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští Sokolové uspořádali nohejbalový turnaj trojic.

Řidiči si oddychnou. Do Úprkovy ulice se vrátí auta již příští úterý

Hradec Králové - O měsíc dříve, než bylo původně v plánu, se vrátí automobilová i autobusová doprava na opravenou Úprkovu ulici v Malšovicích.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.