Dalším vyzyvatelem v krajské hokejové lize byl pro pro opočenské Barony celek Trutnova. Poslední tým průběžné tabulky potřeboval nutně bodovat. Nejinak na tom bylo Opočno, které vyhrálo naposledy právě s borci z Trutnova, poté šest utkání v řadě ztratilo. Oba celky hrály o existenční body.

Trutnov – Opočno 5:6

Již v úvodu utkání se vylučovalo na obou stranách, hra čtyři na čtyři však nepřinesla žádný zásadní zvrat. První, avšak zdaleka ne poslední, branka utkání padla v čase 6:07 z hole trutnovského Řeháka. Opočno zvládlo rychle reagovat a po nahrávce France vyrovnal v desáté minutě Židík na 1:1.

Vyrovnaná hra

Domácí však opět kontrovali, když ve čtrnácté minutě skóruje Pruska. Trutnov se tak opět ujmul vedení. Velkou šanci na srovnání stavu utkání dostali hosté z Opočna ani ne minutu po poslední vstřelené brance – nejprve hráli přesilovku 5 na 4, pak dokonce 5 na 3, ale šance Kamila Žida, Černíka i Felcmana vždy končí na brankáři domácích. Přes svůj neúspěch v přesilové hře se dokázali Baroni rychle překlenout. Po střele opočenského Řezníčka na branku soupeře doklepává a gól takřka do šatny (čas 18:56) dává Havlíček. A jelo se od nuly.

O krok pozadu

V úvodu druhé třetiny předváděla obě mužstva stále vyrovnanou hru. V čase 24:22 dostal domácí opět do vedení (svou druhou brankou v tomto utkání) Řehák. Hra pokračuje v solidním tempu bez výraznějších přerušení. Bezpodmínečná nutnost přivést z Trutnova důležité body žene Barony kupředu. Jejich snaha je korunována úspěchem v minutě devětadvacáté, když po výborné kombinaci zavěšuje Čtvrtečka (asistenci si připsali Franc a Židík) – 3:3. Vyloučení Kamila Žida v 36. minutě přestáli hosté se ctí. Trutnovští borci se zmohli pouze k jedné střele na brankáře Lochmana.

Herzánova dělovka

Do poslední etapy zápasu nastoupila obě mužstva opět ve velmi vyrovnaných sestavách. Počtvrté v tomto dni se ujímají domácí vedení! Světelná tabule ukazuje čas 41:07, když brankář Baronů Lochman vytahuje kotouč zpoza svých zad. Z hattricku se raduje trutnovský Řehák – 4:3. Neradostný vývoj zápasu nenechává chladným kapitána Baronů Herzána. Pouhou minutu po gólu domácích se mocně napřáhl na útočné modré a nekompromisně poslal kotouč rychlostí světla za záda trutnovského gólmana. A jako v tomto zápase již poněkolikáté, jelo se opět od nuly.

Asistent Franc

Skvělým citem pro hru a mistrnou nahrávkou se ve 49. minutě blýskl opočenský Franc (čímž zaznamenal již třetí asistenci v utkání). Geniálně našel Čtvrtečku, který nezaváhal a strhl vedení poprvé na stranu hostí – 4:5. Nyní bylo na soupeři, aby dotáhl jednogólové manko. Ke smutku opočenských hráčů se toto domácím podařilo a v 52. minutě zvládli z hole Váchy vyrovnat.

Existenční výhra

Jak už tomu ve sportu bývá, jsou vítězové a jsou poražení. Tentokrát, k radosti všech opočenských fandů, si černého Petra odnesli za „minutu šedesát“ domácí hráči. Hrdinou utkání se stává Felcman, když po nahrávce od Černíka bez respektu v čase 59:00 zavěšuje – 5:6! Domácí se uchylují k „hop nebo trop“, ale powerplay se míjí učinkem, a tak si cennou výhru odvážejí z Trutnova opočenští Baroni.

Trutnov – Opočno 5:6 (2:2, 1:1, 2:3). Sestava: Lochman (Kopecký L.), Bouz, Černík V., Čtvrtečka, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Lukášek, Roháček, Řezníček, Šitina, Tláskal, Zácný, Žid K., Žid L., Židík. Vyloučení: 4:3. Rozhodčí: Svoboda T. – Starý, Rozsypal. Diváci: 70