Do turnaje organizátoři vybrali jen 16 týmů z celé republiky. Tým HC LEV zařadili do kvalitnější skupiny „elite", kde se tak postavil proti zkušeným hokejovým matadorům z řad registrovaných hokejistů nebo hokejbalových reprezentantů. V základní skupině narazili na mužstvo Q-Foto, Bohemia Ďáblice a THC Bohutín. Celková bilance dvě porážky a jedna výhra.

Hned první utkání proti týmu Q-Foto nastavilo laťku hodně vysoko. Velmi houževnatý a hokejově vyspělý soupeř nedovolil kosteleckým hokejistům vstřelit víc než jednu branku.

Konečný výsledek 1:7. V druhém utkání Lvi změřili síly s mužstvem Bohemia Ďáblice, složeným z převážné většiny z řad hokejbalových reprezentantů – 5:12. Až třetí utkání nabídlo vyrovnanou podívanou a přineslo radost do řad početného kosteleckého publika. Proti THC Bohutín dokázali Lvi ukořistit vítězství 10:4. Ve skupině tak se ziskem 3 bodů s celkovým skóre 16:23 obsadili 3. místo.

Do Prahy vyrazil z Kostelce nad Orlicí autobus plný fanoušků, který zaplatil hokejový klub. Díky týmu HC LEV tak atmosféru olympijského parku okusilo 50 lidí úplně zadarmo.

„Ostudu jsme rozhodně neudělali. Turnaj si náležitě užili jak hráči, tak i početný fanklub. HC LEV zanechal v Praze velký dojem a jako důkaz přikládám SMS, kterou poslala Jana Babková, hokejová koordinátorka olympijského parku: Mrzí mě, že to nebylo na finále. Takovou milou skupinu jsem tady ještě neměla a asi už mít nebudu. Tak šťastně dojeďte domů a ještě jednou díky za dárečky. Pro mě jste byli nejlepší!" říká Jan Dušek, hlavní organizátor a iniciátor olympijského zájezdu HC LEV Kostelec nad Orlicí. ⋌(jd, dr)