Domácí do utkání vstoupili aktivně, z prvního gólu se radovali v 9. minutě. Bednář vybojoval se středním pásmu puk, posunul na Urbana, a ten doleva na najetého Mrňu. Na jeho pohotovou střelu pod víko gólman Závorka nemohl dosáhnout. Hosté za necelé čtyři minuty srovnali. Zatlačili soupeře do jejich třetiny, puk se dostal k osamocenému Hruškovi, jenž zblízka uklidil puk do odkryté brány - 1:1.

Klíčové byly úvodní minuty druhé třetiny. A také dvě zdánlivě nevinné akce. Nejpre ve 23. minutě narušil rozehrávku soupeře Berger, jehož hokejku trefil obránce Sokolova tak nešťastně, až se puk odrazil za záda nepřipraveného Závorky. O tři minuty později byl podobně šťastným střelcem Tomáš Půlpán. Na modré čáře se opřel do kotouče, při ráně zlomil hůl a i díky tomu se ze zamýšlené ostré rány stal plachtící projektil, který dolétl až do sítě - 3:1. Domácí pak přečkali oslabení tří proti pěti. Ve 37. minutě naopak využili přesilovku, když do prázdné branky doklepával puk Berger - 4:1.

Ve třetí třetině si hosté vytvořili hodně šancí, ale gólman Soukup v domácí svatyni doslova čaroval.

Vrchlabí - Sokolov 4:1

Fakta - branky a nahrávky: 9. Mrňa (Urban), 23. Berger, 26. T. Půlpán (Kastner), 37. Berger (Matějček, T. Půlpán) - 13. Hruška (Přindiš, Vrána). Rozhodčí: Pokorný, Ondráček - Klouda, Roupec. Vyloučení. 6:6. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 3:0, 0:0. Diváků: 1625. Stav série: 1:1.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Vágner, Muška, Havránek, Vašíček, Bendík, Voženílek, Jirků - Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha.
HC Baník Sokolov: Závorka - Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš, Šik - Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan.