Vrchlabí - Most 7:1

Ve druhé lize nenajdete ofenzivnější tým než ten z Mostu. 78 branek! Přesně tolik jich Lvi soupeřům nastříleli za pouhých 12 odehraných zápasů. A nyní Severočeši přijeli na led Vrchlabí, tedy týmu, který se pyšní nejpevnější obranou (28 inkasovaných branek).

Čekali byste od obou soupeřů vyčkávací taktiku? Pak byste se spletli. Domácí hráči totiž jako by na ofenzivní dovednosti soupeře vůbec nehleděli, sami se od úvodního buly pustili do útočení a byly z toho parádní góly. Ten první vstřelil Matějček, neuběhla ani minuta a na 2:0 upravoval Bláha. Když na konci 13. minuty zvyšoval Jirků na tříbrankový rozdíl, nevěděli hosté, kde jsou.

Na takovou sprchu druhý nejlepší celek skupiny Sever není zvyklý, v prostřední části ale bylo hostům ještě hůř. Hned po návratu z kabin předvedl své střelecké schopnosti Mrňa, a když stejný hráč ve 33. minutě dovršoval hattrick, vedl už Stadion 7:0!

Až v závěrečné periodě vrchlabská mašina polevila a radost ze vstřelené braky si zásluhou Bakrlíka užili také hosté.

Fakta - branky a nahrávky: 7. Matějček (Muška), 8. Bláha (Mrňa, Vašíček), 13. Jirků (Půlpán), 22. Mrňa (Kastner, Půlpán), 24. Mrňa, 30. Procházka (Urban, Jirků), 33. Mrňa – 50. Bakrlík (Čmolík, Mical). Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Třetiny: 3:0, 4:0, 0:1. Diváků: 980.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Voženílek, Vašíček, J. Moník, Muška, Kynčl, Jirků, Bučko – T. Půlpán, Kastner, Mrňa – Chalupa, Matějček, Hozák – Procházka, Bláha, A. Půlpán – Hidveghy, F. Moník, Pšurný – Urban.
Mostečtí lvi: Chabr (24. Kovařík) – Polák, Urbánek, Sklenička, Kunrt, Havlůj, Kuncl – Beran, Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda V., Mical, Bakrlík, Čmolík, T. Nedrda.

Dvůr Králové - Klatovy 6:4

Tenhle zápas může mít pro dvorské hokejisty blahodárný účinek. Poprvé v sezoně zvládli dramatickou koncovku a uhájili náskok i přes soupeřův odpor.

Výhra 8:2 v Letňanech a 7:3 doma s Kolínem? To byla prostě jízda, při níž se tým v závěru o body strachovat nemusel. Nyní ale nervová soustava fanoušků znovu dostala zabrat. A poprvé z toho byl vítězný konec.

Přitom ani tentokrát o žádné drama jít nemuselo. Dvoráci soupeře mačkali, po dvou trefách Valáška v úvodu třetí třetiny vedli 5:1 a nikterak vysoká návštěva si mohla ruce utleskat. Pak ale přišel zlom. Při vlastní pětiminutové přesilovce Rodos inkasoval, za chvíli podruhé, potřetí a najednou na tabuli svítil stav 5:4. Jediné štěstí, že hosté při startu své power-play chybovali a Luštinec mohl hravě upravit na konečných 6:4.

Fakta - branky a nahrávky: 10. Hoskovec (Tondr, Fořt), 17. Zmítko (Petira), 20. Havlas (Valášek), 43. Valášek (Matějíček), 46. Valášek (Matějíček), 60. Luštinec (Dušek, Hoskovec) – 6. Uhlík (TS), 46. Uhlík (Sysel, Švarc), 55. Matiášek (Kristl), 57. Uhlík (Vavřička). Rozhodčí: Ondráček - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6 + navíc Červenka (Klatovy) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Třetiny: 3:1, 0:0, 3:3. Diváků: 420.
HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp – Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, M. Tondr, Franc, Faltys, Starosta – Valášek, Havlas, Luštinec – Zmítko, Ježek, Řepík – Dušek, Hoskovec, Fořt – Kocián, Řezníček.
SHC Klatovy: Čech - Staněk, Slavík, Váchal, Leština, Houfek, Sysel, Kristl, Reitspies, Červenka, Markov, Matiášek, Uhlík, Švarc, Roubal, Vavřička.

Trutnov - Děčín 3:6

Jako na houpačce. Přesně tak se vyvíjel sobotní duel na trutnovském ledě. Lepší vstup do zápasu předvedli domácí, když v 11. minutě otevřeli skóre Chytráčkem. Pak ale Medvědi bleskově stav otočili a ve 28. minutě už vedli o dvě branky. Závěr prostřední části ale zase patřil Trutnovu. Šefl ranou od modré využil přesilovku a po chvíli vyrovnával z dorážky Janoušek (3:3).

Rozhodnutí přinesly dvě situace. V čase 43:17 nejprve využil trutnovské chyby skórující Faigl, naopak Křížek sám před gólmanem Volkem neuspěl. V závěru pak hosté za záda Jeschkeho přidali další dvě branky a bylo vymalováno.

Fakta - branky a nahrávky: 11. Chytráček (Semorád, Šefl), 37. Šefl (Chytráček, Semorád), 38. Janoušek (Tatar) – 15. Bárdoš (Faigl, Drašar), 17. Drašar (Tenkrát, Kopta), 28. Kopta (Bárdoš), 44. Faigl (Korudle, Oliverius), 56. Kordule (Kopta, Oliverius), 59. Volráb. Rozhodčí: Pilný – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:3. Diváků: 673.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Vácha, Pražák, Šefl, Fedulov, Suvorov, Suk, Špetla, Bezděk – Ukhin, Svoboda, Kubinčák - Chytráček, Kalla, Semorád - Jakub Tatar, Janoušek, L. Gabriel - Vacek, Křížek.
HC Děčín: Volke – Hříbal, Tenkrát, Kaltenböck, Loukota, Vaněk – Kuchynka, Drašar, Volráb, Tůma, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule.

Další výsledky:
Letňany - Kobra 1:5, Nymburk - Řisuty 4:5 po prodl., Kolín - Sokolov 0:2, Jablonec - Bílina 8:3.