Mountfield ve 43. kole extraligy zvítězil na ledě kousavé Olomouce 3:1. Pro mančaft z výchdočeské metropole je to velmi důležité, protože i další tři zápasy odehraje mimo vlastní domácí prostředí. V pátek se představí v Třinci, v neděli v Karlových Varech a v úterý v Brně.

Zkrátka žádná legrace…

Zásadní chvíle středečního duelu přišla sedmnáct vteřin před koncem druhé třetiny. Útočník první formace Radek Smoleňák se ocitl sám před bránou, tedy v prostoru, kde je nejsilnější. Vystřelil, jenže dlouho nikdo nevěděl, zda jde o branku.

Tyč, věřili domácí fanoušci, Konzultace rozhodčích s kolegou u videa však potvrdila, že matador v hradecké sestavě opět prokázal instinkt střelce. Mountfield se v tu chvíli dostal do vedení 2:1.

Byla to zásadní chvíle a nakonec vítězný gól.

Hradec totiž ztratil ve druhé části vedení, jež získal v první třetině. V ní se trefil obránce Mislav Rosandič. V 9. minutě ukázal rozvahu a vyhnul se blokujícímu soupeři. Ale vedení Východočeši nepotvrdili, naopak domácí v prostřední periodě vyrovnali. Ve 32. minutě využil rutinér Zbyněk Irgl přesilovku. Jaroslav Pavelka, jenž byl hradeckou jedničkou po čtyřech utkáních, neměl šanci. Od té chvíle však gólman Mountfieldu zavřel bránu, i proto jeho tým zvítězil.

Ve třetí třetině navíc hosté přidali třetí branku, čímž definitivně zlomili odpor domácích. V 51. minutě ujeli do úniku Matěj Chalupa s Lukášem Vopelkou a druhý z nich rozhodl zápas.

Hradec si tak upevnil postavení v elitní čtyřce tabulky. Páté Vítkovice totiž padly v Plzni a Mountfield na ně má sedmibodový náskok.

Olomouc - Hradec Králové 1:3

Fakta - branky a nahrávky: 32. Irgl (J. Galvas) – 9. Rosandič (F. Pavlík, Rákos), 40. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 51. Vopelka (Chalupa). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora – L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3567. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Rutar, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček – Jergl, J. Knotek, Holec – Irgl, Strapáč, Burian – Mráz, Skladaný, Laš – V. Tomeček, J. Káňa, Podlaha. Trenéři: Tomajko a Moták.
Mountfield Hradec Králové: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Graňák – M. Chalupa, Koukal, Paulovič – R. Pavlík, Cingel, Dragoun – Miškář, Bičevskis, Smoleňák – Vopelka, Rákos, Lessio. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Benefice pro Petera Frühaufa, která byla jakýmsi rozloučením hokejového obránce s Hradcem Králové.
Hradec nám pomohl nést to břemeno

Hokejová extraliga - další výsledky 43. kola: Třinec – Liberec 2:5, Mladá Boleslav – Brno 2:1 po prodl., Chomutov – Litvínov 4:1, Plzeň – Vítkovice 4:2, Zlín – Karlovy Vary 5:3, Pardubice – Sparta Praha 4:1.