Nové Město – Opočno 9:1

V 5. min. rozvlnil síť Plíhal, ale pouze boční. O minutu později to bylo 1:0. Při přesilovce udržel Beneš pásmo, přihrál před branku Chmelíkovi, který si počkal na pohyb gólmana a k bližší tyči otevřel brankový účet. V dalším střídání suplovalo činnost obrany pravé křídlo a za cenu faulu znemožnil Vencl poklidné zakončení Slezákovi. V oslabení ujel Janoušek a po ledě k tyči zvýšil na 2:0. V 10. min. se dostal do úniku opět Janoušek, ale protože byl bez dostatečné rychlosti, přihrál do druhé vlny Pištovi, který bekhendovým blafákem přehodil nejen brankáře, ale taky branku. Hned nato stejný hráč nastřelil tyč. Nedůslednosti v obranné hře potrestal ve 20. min. při našem oslabení Felcman, který osamocen před Bieglem se štěstím o tyč na dlouhou hůl snížil na 2:1.
Ve 23. min. využil Řehák špatného střídání hostů a po dlouhé přihrávce od beka po ledě zvýšil na 3:1. O minutu později dosáhla naše laxnost vrcholu, v jednom střídání jsme Opočno poslali dvakrát my sami do přečíslení 2 na 1. Ve 28. min. jsme byli při přesilovce jaloví. Pak se ale hra začala postupně zlepšovat. V 34. min. neproměnil Reichman vyloženou šanci. V 35. Praus zakončil přečíslení 2 na 1 střelou do lapačky, pak Jakl o milimetry minul spojnici břevna a tyče při střele z druhé vlny. Dále jsme nezakončili gólem ani přečíslení 3 na 1. Dočkali jsme se až v 37. min., kdy odvážný průnik Plíhala přes střední pásmo zhodnotil Praus 4:1.
Třetí třetina již byla plně v režii domácho celku. Na 5:1 upravil ve 42. min. tvrdou střelou pod břevno Pišta. V 44.min. se postavil do cesty ve středním pásmu Řehákovi Bouz a byla z toho zlomená ruka našeho útočníka. V tomto případě se však jednalo o běžný obranný zákrok. Surovost přišla od Bouze později. První prognózy byly hodně špatné, následné zprávy z nemocnice byly přece jen o něco pozitivnější. Přesto si Jan Řehák letos nejspíše již nezahraje. O minutu později nastřelil Hejduk tyč a pak se opět projevil Bouz, který chtěl vrazit na hrazení Reichmana. Ten ho naštěstí zahlédl včas a stačil se uhnout. Proto se Bouz namázl na hrazení sám. Ani se nechce domyslet, jak by dopadl Reichman, kdyby ho neviděl. Bouz dostal pouze 2 minuty, ale za následné extempore na trestné lavici šel pod sprchy.
V oslabení byli hosté krátce, po rychlém sledu přihrávek na ose Janoušek – Praus – Janoušek – Dittrich posledně jmenovaný rozvlnil síť 6:1. V 52. min. si najel mezi kruhy Burdych a zahrál gólmanovi hostí na housle 7:1. Pak byl sám před brankou Chmelík, ale nedal, úspěšnější byl až v 55. min. Pišta, který zakončil přečíslení 3 na 1, a bylo to 8:1. Pišta byl při chuti, následné sólo přes celé kluziště ovšem neproměnil, a tak se hattrick nekonal. Minutu a půl před koncem využil Janoušek nabídky od Vencla, který šikovně kotouč prostrčil bekhendem mezi dvěma bránícími hráči a dal na konečných 9:1. Desátý gól již nepadl, přestože se do šancí dostali ještě Dittrich, Praus a především Hejduk.

Gustav Gábor, předseda HC Opočno: „Vedoucí tým krajské ligy si vítězství navzdory oslabené sestavě pohlídal. V úvodních dvou třetinách jsme ale s favorizovaným soupeřem hráli vyrovnanou partii. Domácí nás vyloženě nepřehrávali a i na počet střel byl zápas vyrovnaný. V závěrečné třetině jsme hru otevřeli a Nové Město pro kombinaci využili většího kluziště, které nám nevyhovuje. V závěru nás jasně převýšili a nasypali nám.“

Spartak Nové Město nad Metují – HC Opočno 9:1 (2:1, 2:0, 4:0). Branky: Janoušek a Pišta 2, Chmelík, Řehák, Praus, Dittrich, Burdych – Felcman. Rozhodčí: Padevět – Veselý, Pavlíček. Vyloučení: 8 – 6 navíc Bouz (O) OK. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 260.

(mr)