V Novém Městě nad Metují se úvod lépe vydařil Novopackým, o vítězství domácích však rozhodl třígólový nástup do poslední periody. V závěru už si papírový favorit jen hlídal vydřenou výhru.

Série mezi Třebechovicemi pod Orebem a Chocní nabídla v každém ze tří soubojů devět branek. Úspěšnější byl tým z Hradecka.
Pod Orebem slavili obrat v sérii. Trutnov bude dohánět, Dvůr v Poličce vyrovnal

„Radost určitě máme, ale je to pouze první bod v sérii, ve středu pokračujeme v Nové Pace, kde nás nečeká nic lehkého,“ hodnotil duel trenér Nového Města nad Metují Tomáš Topol.

Derby mezi Českou a Moravskou Třebovou se nejdříve jevilo jako jasná záležitost (4:0). Hosté ale před více než šesti stovkami diváků snížili na rozdíl jediné branky a favorit se ještě pořádně zapotil.

„Kvalitní soupeř potvrdil, že do semifinále nepostoupil náhodou. Ač jsme vedli o čtyři góly, ještě z toho bylo drama,“ oddychl si po utkání kouč Kohoutů Pavel Marek.

Vrchlabský trenér Petr Hlaváč své svěřence po utkání v Příbrami chválil. Nechybělo mnoho a horalé si z ledu favorita mohli odvézt body.
Těsná prohra na konec nadstavby. O soupeři v play off rozhodnou u zeleného stolu

Krajská liga, semifinále – 1. zápasy:

TJ Spartak Nové Město nad Metují – BK Nová Paka 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Fakta – branky a nahrávky: 30. Reichmann (Pohl, Mert), 41. Zámečník (Černý, Bucek), 42. Velinský (Mert, Řezníček), 45. Zámečník (Mert), 51. Reichmann (Mert, Velinský) – 28. Hnik (Kotyza, Klust), 55. Nezbeda (Suvorov, Foerster). Rozhodčí: Maštalíř, Pecha – Pluháček, Řezníček. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Stav série: 1:0. Nové Město nad Metují: Čáp (Biegl) – Velinský, Mert, D. Dufek, Pohl, Burdych, Šrenk, Kubiště – J. Řezníček, Reichmann, O. Šťastný – Bucek, J. Černý, Zámečník – Prouza, Bureš, J. Řehák – Praus. Nová Paka: Krinwald (51. Vizner) – Suvorov, Had, Klust, Kotyza, Najman, Vrba – Malík, Hnik, Nevyhoštěný – J. Dvořák, Brokeš, Strnad – Hric, Nezbeda, Foerster – Trejbal.

Tomáš Topol, trenér Spartaku: „Máme za sebou důležitý vstup do série, podali jsme zodpovědný výkon, hráli dobře do těla, což soupeři nechutnalo. Perfektně nám fungovala hra dozadu do obrany, to je v play off základ. Nám se to zatím daří, hlídáme si to a zápas jsme v klidu dovedli do vítězného konce. Řekl bych, že tak posledních deset minut se už zápas jen dohrával. Pošetřili jsme i trochu síly. Radost určitě máme, ale je to pouze první bod v sérii, ve středu pokračujeme v Nové Pace, kde nás nečeká nic lehkého. Musíme se na to připravit a zkusit uhrát další bod.“

Nejvyrovnanější série. O postupu Nového Města nad Metují přes Litomyšl rozhodovaly detaily. Šťastnějším ze soupeřům byl nakonec Spartak.
Obhájce trofeje vyřazen. Trenér Spartaku se přitom už pomalu i loučil se sezonou

HC Kohouti Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Fakta – branky a nahrávky: 4. Semorád (Rozlílek, Jelínek), 15. Fúzik (Ostřanský, Pavlovský), 35. Plášek (Prachař, Jemelka), 37. Ostřanský (Drtina, Pavlovský) – 37. Palička (Cach, Augustin), 41. Palička (Cach, Augustin), 50. Faltus (Kavan). Rozhodčí: Rulíček, Havlík – Kolář, Jiruška. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 625. Stav série: 1:0. Česká Třebová: Vlk (Ehrenberger) – Vašíček, Jelínek, Drtina, Hradil, Leder, Jemelka, Blažej – Semorád, J. Martinec, Rozlílek – Pavlovský, Fúzik, Ostřanský – Veverka, T. Prachař, Plášek – Stolín, Čada. Moravská Třebová: Peksa (Řoutil) – Schejbal, Janků, Dubovčí, Holub, Blaháček, Kuchař, Cekr, Netolický – Augustin, Palička, Cach – Vaňous, D. Marek, Horký – Faltus, Kavan, Šíp – Maška, Brandýs.

Pavel Marek, trenér Kohoutů: „Kvalitní soupeř potvrdil, že do semifinále nepostoupil náhodou. Byl to vyrovnaný zápas, i když jsme se postupně dostali do čtyřgólového vedení. Soupeř trestal naše chyby, dotáhl se a nakonec z toho bylo tak trochu zbytečné drama. Jsme rádi, že pro nás mělo šťastný konec a vydřeli jsme v sérii první bod.“

Další program – 2. zápasy, středa 6. března, 18.00: Nová Paka – Nové Město nad Metují. 19.00: Moravská Třebová – Česká Třebová.

Zdroj: Radek Halva