Mislav Rosandič, byť přišel do týmu jako obránce, pomáhá ve stavu nouze. V posledních dvou utkáních si zahrál v ofenzivě i na svém už tradičním místě.

Ba co víc, čtvrteční souboj 3. kola extraligy ve Zlíně rozsekl vítěznou brankou. Mountfield vyhrál na Stadionu Luďka Čajky po více než čtyřech letech v klasické době, bral tři body za vítězství 2:1.

„Konečně jsme zlínský stadion odčarovali. Dvě třetiny jsme hráli velmi dobrý hokej,“ ocenil kouč Tomáš Martinec.

Rosandič však skóroval až v té třetí, před níž zažil jeden z letošních veletočů. V útoku už hrál kvůli zranění Lukáše Vopelky v neděli proti Chomutova. Ve Zlíně však od začátku naskočil v defenzivě.

„Ale brzy se zranil Radek Pilař a já jsem řekl trenérům, že to vezmu,“ připomněl chvíli z první třetiny, kdy se znovu přesunul dopředu. Ani to však nebyl konec. Později se zranil bek Tomáš Linhart a Rosandič se vrátil zpět do defenzivy.

„Jsem obránce, a když jdu do útoku, tak mi to přijde divné. Když se vrátím do obrany, tak mi to přijde zase normálnější,“ porovnal poté Rosandič posty.

Uvidí se, jak to bude dál. V neděli přivítá Mountfield Olomouc a Slovák s chorvatskými kořeny bude zase připraven.

Takhle se chová univerzální voják…

Hokejisté PSG Berani Zlín ve 3. kole hokejové extraligy hráli proti Hradci Králové.