Na statistiky nehledět. To je přikázání pro hradecké hokejisty pro 3. kolo extraligy. Dnes v půl šesté odpoledne se představí ve Zlíně, kde se jim vskutku nedaří.

„Byli bychom rádi, kdyby to nehrálo roli. Máme soupeře, na které se nám daří víc, jiní jsou zase méně oblíbení,“ pronesl Aleš Krátoška, asistent hlavního trenéra Mountfieldu Tomáše Martince.

Zlomit sérii

Ve Zlíně se Lvům opravdu nevede. Za pět let v extralize se na ledě Beranů představili třináctkrát. Pouze jednou vyhráli v klasické době a brali tři body. Dvakrát uspěli v přidaném čase. Desetkrát se však z výhry radovali domácí, z toho sedmkrát získali plný počet bodů.

Hokejová extraliga
3. KOLO - čtvrtek, 17.30: Zlín - Hradec Králové.
Pátek, 17.30: Chomutov - Liberec, Plzeň - Sparta (O2 TV sport), Karlovy Vary - Třinec, Mladá Boleslav - Vítkovice, 18.00: Pardubice - Litvínov. Sobota, 18.00: Olomouc - Brno (O2 TV sport).

4. KOLO - neděle, 15.00: Sparta Praha - Pardubice, 15.30: Karlovy Vary - Zlín, 16.00: Vítkovice - Plzeň, Liberec - Třinec (ČT sport), 17.00: Hradec Králové - Olomouc, Brno - Mladá Boleslav, 17.30: Litvínov - Chomutov.

„Musíme to brát pozitivně. Vždycky něco končí, něco nového začíná. Je na čase to zlomit a začít sérii,“ upozornil obránce Petr Zámorský, který ve Zlíně začínal extraligovou kariéru. Se žlutomodrými dokonce vyhrál v roce 2014 titul.

„Pořád je to pro mě trošku zvláštní zápas,“ přiznal zadák, jenž vůbec zažívá pozoruhodný start sezony. V pátek se Hradec představil na Spartě, kde Zámorský rovněž působil. A teď ve Zlíně. „Spartu tolik neberu, tam jsem toho neodehrál mnoho. Zlín je něco jiného,“ porovnal týmy.

Přes tyto vzpomínky pojede Zámorský se spoluhráči do Zlína změnit poměry. Vylepšit tak nelichotivou bilanci. „Nic lehkého nás nečeká. Domácí hráli vždy urputný hokej, čekali na chybu soupeře a šance pak proměňovali,“ varoval asistent Krátoška.

„Jedeme tam urvat tři body,“ vyhlásil Zámorský.