Tohle bolí. Hokejisté Hradce Králové měli zápas 17. kola extraligy v Olomouci výborně rozehraný, dlouho těsně vedli, ale ve třetí třetině utkání ztratili a prohráli 1:3. Všechny góly Hanáků vstřelil Petr Strapáč. Střelce Mountfieldu, který vyhrál na střely 44:27, přiváděl k zoufalství brankář Branislav Konrád.

Hradec přitom začal na Hané dobře, už v 8. minutě se před domácí branku vydal lotyšský obránce Oskars Cibulskis, převzal přihrávku od Koukala a střelou mezi betony brankáře Konráda dostal hosty do vedení. Gól je nakopl, na branku domácíchvyslali několik ostrých projektilů, blízko gólu byl Bezúch.

Mountfield i po přestávce praktikoval hluboký forčeking, s nímž se domácí těžko dokázali vypořádat. Velkou šanci měl Radovan Pavlík, jehož krásně vysunul Rosandič, jenže Konrád čaroval. A to i v polovině zápasu, kdy Hradec měl výhodu přesilové hry. Slovenský fantom ve službách Olomouce fantastickým zásahem betonem vychytal Zámorského. Při další početní výhodě ale hosté málem inkasovali. Štěstím pro gólmana Brandona Maxwella a spol. bylo, že domácí Knotek ve vyložené pozici nedosáhl na kotouč.

Domácí zazlobili i v úvodu třetí třetiny, jenže ani Maxwell nezaostával za svým protějškem a bravurně zastavil šanci Nahodila. Následně Hradec mohl navýšit skóre, jenže neuspěl a přišel obrat. Ve 43. minutě zkušený Irgl šikovně nahodil puk na branku, který pohotově tečoval Strapáč - 1:1. V následné přetahované o vítězný gól nebyly využity šance na obou stranách, na té hradecké to byl zejména Rákos. Olomouc však měla Strapáče, který prožil velký večer. Nejprve v 54. minutě ránou z první trefil horní roh Maxwellovy branky a stav zápasu převrátil na domácí stranu. V úplném závěru pak při hradecké hře bez brankáře dovršil hattrick a stvrdil výhru Olomouce.

Olomouc - Hradec Králové 3:1

Fakta - branky a nahrávky: 47. Strapáč (Irgl), 54. Strapáč (J. Galvas, Kolouch), 60. Strapáč – 8. Cibulskis (Koukal). Rozhodčí: Šír, Úlehla, – Lučan, Hanzlík. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 3527. Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0.
HC Olomouc: Konrád – J. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Jaroměřský, Staněk – Irgl, Kolouch, Strapáč – V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek – Jergl, Nahodil, Burian – Holec, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.
Mountfield Hradec Králové: Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Piché – Vincour, Koukal, Rákos – R. Pavlík, Cingel, Vopelka – Miškář, Bičevskis, M. Chalupa – Bezúch, Dragoun, Karabáček. Trenér: T. Martinec.