Téměř 24 minut na ledě a dva vstřelené góly. „Jsem rád, že jsme si spravili chuť, ale samozřejmě tím to nekončí,“ řekl po utkání bek Dynama.

Co bylo podstatné pro úspěch v Hradci Králové, který dosud na svém ledě v této sezoně neprohrál?
Uvědomili jsme si, že to takhle dál nejde. Samozřejmě došlo ke změně trenéra, ale hlavně jsme věděli, že zase nechceme hrát někde dole. Šli jsme tomu naproti.

Pardubice jste poslal do vedení gólem v početní výhodě. Dalo se na přesilovkách za tak krátkou dobu něco změnit?
Tolik se toho nezměnilo. Tentokrát to vyšlo, rychle jsem dostal puk a vystřelil. Za den se toho nedá moc udělat, hráli to skoro ti stejní hráči. Celkově máme přesilovky špatné, musíme je zlepšit.

Klíčový náskok jste získali v prostřední třetině, ale pak Hradec ještě závěr zdramatizoval…
Měli jsme náskok celkem velký. Kdybychom o něj přišli, to už by bylo šílené. Ještě jsem tam zaspal v naší přesilovce, dostali jsme na 6:4. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

Jak jste se těšil na návrat po vypršení trestu?
Těším se na každý zápas a doufám, že všichni to mají podobné. Vyhráli jsme, dal jsem dva góly, jsem spokojený. Bylo mi řečeno, že budu hrát ve dvou obranách. Trenéři si asi mysleli, že jsem odpočatý, ale tak to nebylo, protože jsem dost trénoval (směje se).

Šest vstřelených branek, to je nejlepší číslo Pardubic v této sezoně…
Je pravda, že jsme nedávali moc branek. Řekl bych, že jsme dali i hezké góly. Rozhodla produktivita, to nám chybělo v minulých zápasech.

Jak se výhra může podepsat na sebevědomí do dalších zápasů?
Jedeme v neděli do Vítkovic, tak uvidíme. Když dostanete doma 1:7 od Varů, tak si nemůžete být ničím jistí. Budeme zase makat, dáme si trénink a pojedeme do Vítkovic. Kluci, kteří moc nebodovali, tak nasbírali nějaké góly a přihrávky. Doufám, že nám to pomůže a budeme dál úspěšní.