Opočno – Hronov 9:0

Po první třetině to na rodící se debakl hostů rozhodně nevypadalo. Hostující brankář puk za svými zády lovil ze sítě pouze jednou. Na začátku 13. minuty se po Pavlíkově přihrávce trefil Černík. Baroni se kuriózně ujali vedení v době, kdy hráli v poli pouze ve čtyřech. Do konce dvouminutového trestu chyběly Felcmanovi vyloučenému za hákování čtyři vteřiny. V závěru úvodní třetiny byli v rozmezí deseti vteřin vyloučeni dva hronovští hráči, ale Opočno téměř dvě minuty trvající přesilovku pět na tři nevyužilo.
Rozhodující okamžiky hokejového zápasu přišly v prostřední dvacetiminutovce. Baroni zasadili Hronovu skutečně drtivý úder od 27. do 32. minuty. Během pěti minut nasázeli do svatyně hostů čtyři góly a šokovaný soupeř zcela rezignoval.
Pokud Hronovští během druhé přestávky pomýšleli na zkorigování velmi nepříznivého stavu, tak jim domácí hned po návratu na led vzali vítr z plachet. Po osmatřiceti odehraných vteřinách závěrečné třetiny zvýšil na 6:0 Židík. Hostům dokonce hrozila potupná desítka. Když totiž Černík na začátku 56. minuty oslavoval završení hattricku, svítil na ukazateli stav 9:0 v čase 55:08. V závěrečných pěti minutách se však natěšení domácí fanoušci kýženého desátého gólu nedočkali.

Gábor: „Tři góly ve vlastním oslabení!“

„Jsem rád, že se nám podařilo prodloužit vítězné tažení ve druhé části soutěže. Vyhráli jsme počtvrté za sebou. Tentokrát si tříkrálovou nadílku odnesl Hronov. Po vyrovnané první třetině rozhodly naše čtyři góly vstřelené během pěti minut. Za pozornost stojí tři góly, které jsme vsítili ve vlastním oslabení. Herní formu korunoval střelecky kapitán Černík. Ke třem gólům přidal ještě dvě asistence. Druhou nulu v sezoně vychytal gólman Kopecký,“ ohlédl za vítězným střetnutím Gustav Gábor, předseda HC Opočno. „V neděli máme volné kolo a ve středu 13. ledna se od 18 hodin opět představíme na domácím ledě proti poslednímu Novému Bydžovu.“

HC Opočno - HC WIKOV Hronov 9:0 (1:0,4:0, 4:0). Branky a asistence: 12:09 Černík (Pavlík), 26:42 Židík (Černík), 27:45 Slezák , 29:39 Pavlík (Slezák), 31:52 Čtvrtečka (Černík), 40:38 Židík (Čtvrtečka, Felcman), 48:24 Felcman (Havlíček), 50:03 Černík (Herzán), 55:08 Černík (Čtvrtečka, Židík). Vyloučení: 8:7, navíc Kozák (HRO) 10 OT. Využítí: 2:0. V oslabení: 3:0.

Sestava HC Opočno: Kopecký - Felcman, Šitina - Pavlík, Roháček - Bouz, Herzán - Židík, Černík, Čtvrtečka - Slezák, Franc, Přibyl - Škrabal, Havlíček, Žid.