Čtyřiatřicáté dějství druhé hokejové ligy nabídlo mimo jiné i krajské derby mezi novopackými Bruslaři a královédvorským Rodosem. v duelu bohatém na zvraty i vysoké tresty se ze zisku tří bodů radovali favorizovaní hosté.

II. liga, skupina Sever

BK Nová Paka - HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:3

Úvodní minuty patřily hostům, jež však v ofenzívě zastavil zákrok obránce France, který sudí Kopeček ohodnotil pětiminutovým trestem. Ač se domácí dlouho nemohli dostat přes dobře bránícího soka, našel v 10. minutě skulinu mezi tyčí a tělem gólmana Brázdila precizní Najman a poslal svůj celek do vedení 1:0.

Třemi góly o vítězství vrchlabských hokejistů nad Porubou rozhodl útočník Filip Koffer. Vítězná trefa přišla v přesilovce.
Čepice na led! Koffer třemi góly vystřílel obrat proti Porubě. Jednou pálil Kusý

Hokejisté Nové Paky proti Dvoru slavili gól dvakrátHokejisté Nové Paky proti Dvoru slavili gól dvakrátZdroj: Petr ČepekRodos odpověděl náporem, ten ale před koncem periody narušily dva fauly, po nichž si Bruslaři zahráli i takřka minutovou výhodu pěti proti třem.

Prostřední část patřila jednoznačně hostujícímu týmu. Dvoráci si proti usilovně bránícímu se soupeři vytvořili hromadu střeleckých zakončení, dlouho ale naráželi na gólmana Ševců, v případě Ježka a Bláhy i na brankovou konstrukci.

Vzdor domácího mužstva zlomily až slepené trefy z holí Valáška a Bláhy, které svěřencům trenéra Zörklera zajistily vedení 2:1 po dvou třetinách.

Hotovo však v derby nebylo. Novopačtí ještě jednou dokázali Najmanem v přesilovce vyrovnat a při úniku dvou hráčů na gólmana byli při vlastním oslabení blízko i vítězné trefě. Brázdil svůj tým podržel a v čase 57:59 přes celé kluziště sledoval, jak jeho spoluhráč Půhoný napřahuje a dělovkou překonává domácí defenzívu potřetí - 2:3.

To už moc času na další změnu stavu nezbývalo a přes závěrečnou power-play již Dvoráci zasloužené vítězství uhájili.

Fakta – branky a asistence: 10. Najman (Hnik, Iakhanov), 50. Najman (Dvořák, Iakhanov) – 36. Valášek (Půhoný, Tondr), 37. Bláha (Vašíček), 58. Púhoný (Valášek). Rozhodčí: Kopeček – Řezníček, Jiruška. Vyloučení: 3:4, navíc Franc 5 minut + OK, Valášek 5 minut + TH (oba DK). Využití: 2:0. Diváci: 441. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1.

BK Nová Paka: Ševců (Krinwald) – Suvorov, Komarov, Iakhanov, Leder, Jonáš, Eklund – Malík, Hnik, Jaroslav Dvořák – Foerster, Nezbeda, Rozanov – Krsek, Kerekanič, Parshakov – Poppel, Najman, Popov – Filip. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (D. Kozák) – Muška, Vašíček, Franc, Matějíček, Petira, M. Tondr, D. Voňka – Vácha, Bláha, Jan Dvořák – M. Procházka, Havlas, Dušek – Půhoný, L. Kučera, Valášek – J. Ježek.

Hokejisté Trutnova postrádají to pravé domácí prostředí. Na utkání s Třebechovicemi je přišlo podpořit pouhých 70 diváků.
Krajské bitvy plné obratů. Náchod zmrazil hattrick Teubera, Bydžov spasil Černý

Další výsledky 34. kola: Letňany – Bílina 9:1, Mostečtí Lvi – Děčín 5:4. Utkání Hronov – Jablonec nad Nisou bylo odloženo.

Program 35. kola – sobota 15.00: Bílina – Nová Paka. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi. 18.00: Děčín – Hronov. Utkání Jablonec nad Nisou – Letňany bude s největší pravděpodobností odloženo.