Semechnicím nestačila k postupu do play off mezi nejlepší čtveřici ani těsná nedělní výhra na přírodním ledě v Česticích. Jejich konkurenti - Choceň B a Lanškroun - totiž v posledním kole základní části krajské soutěže rovněž nezaváhali (Choceň B – Č. Třebová 5:3 a Lanškroun - Polička 6:5). Lanškroun skončil třetí a Choceň B čtvrtá.

Čestice - Semechnice 2:3

Závěrečný zápas základní části začali na přírodním ledě v Česticích útočněji hosté. Už v 1. minutě byl vyloučen domácí hráč a Semechnice roztočily v obranné třetině Čestic kolotoč, který ale vždy končil u brankáře Beránka. Tlak hostujícího celku neustával ani po skončení přesilovky. Po pěti minutách Čestičtí přidali a dokázali vyrovnat hru. Hrál se otevřený hokej s množstvím nevyužitých šancí na obou stranách. Na konci úvodní třetiny domácí promarnili nadějnou příležitost k otevření skóre, když se dostali do přečíslení.

Začátek druhého dějství patřil domácím hokejistům. Ve 23. minutě se jim opět podařilo semechnickou obranu přečíslit. Po nájezdu dvou útočníků na jednoho se střelecky prosadil Stolín a Čestice vedly - 1:0. Radost na domácí lavičce neměla dlouhého trvání. Ve 27. minutě se hostující Frýda šikovně protáhl podél hrazení a únik proměnil - 1:1. Hned v následující minutě se domácím naskytla výhoda přesilové hry, při které roztočili hosty v jejich třetině a nastřelili břevno. Poté se hostům mohl povést obrat, ale proti byl pozorný gólman Beránek. Ve 34. minutě se před branku Semechnic tlačili domácí, ale také strážce hostující svatyně Chalupný byl proti změně skóre a tak se opět platilo pravidlo: Nedáš – dostaneš. Ve 37. minutě se po vhazování protáhl mezi domácími hráči Frýda a poslal hosty poprvé do vedení - 1:2.

V úvodu závěrečné třetiny domácí hráči usilovali o vyrovnání a ve 45. minutě byli za svoji snahu odměněni. Chalupného během přesilovky překvapil Stolín 2:2. Čestičtí se však stejně jako po prvním gólu dlouho neradovali. V 51. minutě se totiž hostům podařilo využít přesilovku. Střelou od modré čáry rozhodl Číšecký 2:3. Domácí se v závěrečných minutách sice tlačili do útoku, ale hosté si nejtěsnější vedení dokázali pohlídat.

Oba soupeři se utkají ve dvou zápasech o konečné umístění na 5. a 6. příčce. Už dnes od 18 hodin se bude opět hrát na přírodním ledě v Česticích.

Sokol HC Čestice - HC Semechnice 2:3 (0:0, 1:2, 1:1). Branky: Stolín 2 - Frýda 2, Číšecký. Rozhodčí: Martinek, David, Shejbal. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Sestavy - HC Sokol Čestice: Beránek – Šimerda, Javůrek, J. Sajdl, Burýšek - Dvořák, Jančárek, Marha, Pátek, Jiruška, Mňuk, Kňourek, Stolín, J. Hvězda, Filip. HC Sokol Semechnice: Chalupný - Číšecký, Novotný, Janský, Effenberk, Ehl, Valášek - Brandejs, Rejchrt, Gois, Lukášek, Frýda, Ryšavý, Gábor, Schejbal Červíček.

(mj, six)