Téměř ztracený duel do prodloužení

Semechnice - Hokejisté Sokola Semechnice prohrávali v Chocni 0:4 a 1:5, přesto dokázali vyrovnat.

24.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Hokejisté semechnického Sokola dokázali na choceňském ledě vymazat čtyřbrankovou ztrátu a vyrovnaný zápas dovedli až do prodloužení, v němž měli více štěstí domácí hráči.

Choceň B – Semechnice 7:6 PP

Úvod zápasu režírovali domácí hokejisté a během druhé a třetí minuty vstřelili ve vlastním oslabení dvě branky z hole Vícha a Ropka – 0:2. Zaskočení semechničtí hráči inkasoval i potřetí v 7. minutě. Trefil se Šedivý – 3:0.

V 6. minutě druhé třetiny to se semechnickým týmem vypadalo už velmi bledě. Choceňský Růžička zvýšil na 4:0 a donutil brankáře Chalupného k odjezdu na střídačku. Jeho místo zaujal Kratochvíl. Hned v následující minutě semechnický Sokol probudil gól Frýdy po přihrávce Ryšavého – 4:1. Domácí hokejisté sice ve 33. minutě opět zvýšili na čtyřgólový rozdíl (5:1), když odražený puk dopravil za Kratochvílova záda Smutek. Hosté se však nevzdali a v předposlední minutě prostřední třetiny snížili Ryšavým (asistoval Frýda) – 5:2.

Nástup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel hostům na jedničku. Ve 42.minutě Gábor našel Schejbala a bylo to 5:3. O kontaktní čtvrtou branku Semechnic se ve 46.minutě postaral Gábor po Rejchrtově přihrávce – 5:4. Rozjetí hosté byli na koni! Skvělých sedm minut uzavřel ve 49.minutě vyrovnávající brankou Zošiak (5:5), autorem přihrávky byl Lukášek. Až poté se zaskočený domácí tým probral. Jeho zvýšený důraz přinesl chybu semechnických hráčů před vlastní brankou a Švec ji potrestal – 6:5. Semechničtí nerezignovali a k opětovnému vymazání jednogólové ztráty využili v 55. minutě početní výhody. Na 6:6 vyrovnal Žid po přihrávce Ryšavého. Semechnickým hokejistům se tak podařilo téměř ztracený zápas dotáhnout do prodloužení.

V nastaveném čase se velká příležitost naskytla semechnickému Frýdovi, ale při samostatném nájezdu mu kotouč utekl z hole. Hosté pak ještě ve 63. minutě nastřelili tyč, ale poslední slovo měli nakonec domácí. O minutu později vstřelil vítěznou branku Smutek.

Choceň B – Semechnice 7:6 po prodloužení (3:0, 2:2, 2:4). Branky Semechnic: Frýda, Ryšavý, Schejbal, Gábor, Zošiak, Žid. Rozhodčí: Čáka - Mrázek, Pekárek. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváků: 100.

HC Sokol Semechnice: Chalupný (26. Kratochvíl) - Číšecký, Novotný, Gois, Janský, Ehl, Valášek - Červíček, Brandejs, Lukášek, Frýda, Žid, Ryšavý, Kopecký, Schejbal, Rejchrt, Gábor, Zošiak.