Kdo se vydal povzbudit choceňské hokejisty do Litomyšle, nelitoval. V zápase krajské ligy bylo galapředstavení choceňské první pětky, která nasázela soupeři šest branek a její kombinace braly divákům dech. I proto si Choceň připsala pohodové vítězství 8:3. Podařenou premiéru má za sebou v dresu hostí Lukáš Dobrý.

Litomyšl – Choceň 3:8 (1:2. 2:3, 0:3)

Na první branku se nečekalo dlouho. Padla již ve 27. sekundě a na svědomí ji měl po střele Voříška choceňský Stříteský. Litomyšl tato branka zmrazila víc než sibiřská zima naši republiku. Hosté toho však nevyužili, a tak přišel trest. Ojedinělá akce domácích, kterou vedl Andrejs, skončila brankou. Ruce nad hlavu zvedal Dospěl – 1:1. Ještě před koncem třetiny dostal Choceň znovu do vedení Lukáš Dobrý, nová posila ze Šternberku. Vích při vlastním oslabení zatáhl puk, položil brankáře Pavlíčka a Dobrý nezaváhal – 1:2.

Střeleckou slinu chytil ve druhé třetině choceňský Milan Jurák ve 23. min. nejprve zvýšil na 3:1 a za dvě minuty slavil znovu – 4:1 pro Choceň. Pokaždé to bylo do prázdné branky, a tak to šel domácí Pavlíček vydýchat do šatny. Odpověď domácích byla rychlá. Lukáš Pokorný nechal v klidu vystřelit Šedivého, jenž ranou z těžkého úhlu překvapil Vyčítala v brance hostí. Ještě hůře pro hosty mohlo být vzápětí. Radim Hudousek vypálil a Milan Fikejz už se k puku, který ležel téměř na čáře, naštěstí pro Choceň nedostal. Když potom Pokorný odčinil své zaváhání umístěnou střelou od modré k pravé tyči, vedli hosté 5:2. Litomyšl dokázala ještě jednou kontrovat. Milan Fikejz ukázal, že stále umí, a trefil přesně skulinku u Vyčítalovy pravé tyče.

Na třetí třetinu se již do branky Litomyšle postavil opět Pavlíček. Milan Jurák střelou o břevno stanovil stav 14 sekund od začátku třetiny na 3:6 a zkompletoval hattrick. Choceň zápas kontrolovala a navíc přidala domácím ještě dvě branky. Svou čtvrtou branku vstřelil dobře naladěný Jurák a svůj nájezd proměnil stále se lepšící Lubomír Pochobradský. Kdyby Choceňští proměnili jen ty nejvyloženější šance, byl rozdíl dvouciferný.

Fakta – branky: 15. Dospěl (Andrejs), 25. Šedivý (Dospěl, Kučera), 37. Fikejz (Šeda) – 1. Stříteský (Voříšek), 16. Dobrý (L. Vích), 23. Jurák (Dobrý, Stříteský), 25. Jurák (Dobrý, L. Vích), 28. Pokorný (A. Vích), 41. Jurák (Dobrý, L. Vích), 53. Jurák, 55. Pochobradský (A. Vích, Janoušek). Rozhodčí: Padevět – Čížek, Plch. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:27 (6:11, 9:9, 8:7). Diváci: 425. HC Litomyšl: Pavlíček, Holomek – Matys, Pilný, Čejka, Andrejs, Dospěl, Šedivý, Kubelka, Mimra, Ač, Šeda, Fikejz, Hudousek, Lustyk, Horák, Kučera. HC Choceň: Vyčítal – Voříšek, Stříteský, Pokorný, Nejedlý, Luňák, Janoušek, V. Škorpil – L. Vích, Jurák, Dobrý – Procházka, A. Vích, Krejza – Pochobradský, Zavřel, Král.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně:
„Byl to zápas naší první pětky. Přišel jeden nový kořen a hra vypadala dobře. Pro trenéra je skvělé, když má hráče, kterým toho není potřeba moc vysvětlovat, upřesňujeme si jenom nějaký detaily. Do centru jsme posunuli Milana Juráka. Měl tam sice původně hrát Pocho〜bradský, ale kluci si o toto rozestavění s Milanem Jurákem vesměs řekli. Znají se, vyhoví si a bylo to vidět. Luboš Pochobradský má ale nyní dobrou formu. Začátek sezony mu sice moc nevyšel, jenže potřeboval trochu povzbudit, pomohlo mu, že nastupoval s Víchem a Jurákem a šel nahoru. Je vidět, že hraje v pohodě.

Nevím, jestli to byl přímo nejlepší výkon v sezoně, ale chválím mužstvo, že bojovalo a šlo za vítězstvím. Věděli jsme, o co nám jde. Chtěli jsme přeskočit v tabulce Chotěboř, což se nám zatím povedlo.“

Klíčový moment zápasu
Po první třetině prohrávala Litomyšl 1:2. Jenže na začátku druhé třetiny rozjel svoje představení útočník Chocně Milan Jurák. Rychlými dvěma góly vzal domácí Litomyšli naději na nějaký obrat v zápase. Choceň po dvou zásazích Juráka vedla už ve 25. min. 4:1.