Magnetem byl souboj tradičních rivalů na opočenském ledě. Domácí hráči vstoupili do derby lépe a v jedenácté minutě již vedli 3:0. Semechnickým se podařilo vývoj zdramatizovat, ale Baroni si výhru vzít nenechali.
Z prvního letošního bodového zisku se radují Čestice, které jasně přehrály rezervu Třebechovic.

Opočno – Semechnice 5:3
Sestavy – HC Opočno: Bláha (Šnajdr) – Jedlička, Vedral, Jakl, Hejduk, Šitina, Serbousek, Kašpar – Lukášek, Černík, Srpek, Slezák, Řehák, Vencl, Přibyl, Chmelík, Rail. TJ Sokol Semechnice: Mráček – Jičínský, Hetfleiš, Majer, Chudý, Janský, Novotný, Bouz – Rejchrt, Frýda, Emmer, Gois, Hejzlar, Cvejn, Čapek, Bulawa, Bartoň.

První letošní derby tradičních soupeřů bylo z důvodu poruchy na rolbě zahájeno o padesát minut později. Úvodní dvě branky zápasu padly z hole domácího týmu, který využil přesilové hry a jejich autorem byl v 5. a 7. minutě Lukášek. Na 3:0 zvyšoval v 11. minutě Rail. Semechnickému týmu se podařilo korigovat ve 13. minutě brankou Goise, jemuž asistovali Cvejn a Hejzlar. V 18. minutě měl hostující tým výhodu trestného střílení, ale Emmer nájezd neproměnil. Ve 23. minutě po přihrávce Emmera a Jičínského snižoval Rejchrt na 3:2. Opočenští hokejisté opět zužitkovali výhodu přesilové hry ve 36. minutě brankou Řeháka. Skóre na 5:2 upravil ve 49. minutě Chmelík. Hostující tým ještě odpověděl v 56. minutě, kdy po přihrávce Novotného a Majera skóroval Gois.

Čestice – Třebechovice B 7:2
Sestava HC Čestice: Kolbaba – J. Sajdl, L. Jiruška, Jančárek, D. Šverák, J. Sajdl, Kolář – Dočkal, Kozel, Bárta, Lunka, Šťastný, Javůrek, Rubák, Říčař, T. Kopecký, Mlateček.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Na začátku druhé minuty střelu Jančárka brankář hostí vyrazil pouze na hůl Dočkala, pro kterého bylo snadné dostat puk do branky – 1:0. Svou převahu Čestičtí využili až v 11. minutě při přesilovce, kdy Lunka pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0. Hosté snížili v 19. minutě gólem Kouby. Domácí odpověděli vzápětí, kdy Kozel pověsil puk pod víko – 3:1. V úvodu druhé třetiny byla k vidění nejkrásnější akce zápasu: kotouč putoval na jeden dotek po ose Šťastný – Javůrek – Lunka a posledně jmenovaný zvýšil na 4:1. Ve 25. minutě uklidil puk povalující se v brankovišti do sítě Šťastný – 5:1. Na další branku si diváci museli počkat až do 39. minuty. Střelu Jirušky tečoval před brankářem hostí Kozel – 6:1. Ve třetí třetině domácí polevili a hned se jim to vymstilo. Ve 43. minutě snížil Erban 6:2. Poslední slovo měli Čestičtí, když osamocený Dočkal přehodil hostujícího brankáře a stanovil konečný výsledek- 7:2.