V okresním derby se ze zaslouženého vítězství radovali hokejisté ze Semechnic.

Jak šly minuty
1. minuta – Do první šance se po úvodním vhazování dostali Čestičtí.
2. Hosté nabídli domácím přesilovou hru, ale zůstala nevyužita.
3. Vylučovalo se na obou stranách.
5. Po zmatku v domácí třetině se hosté dostali ke střele, ale T. Sajdl byl připraven.
7. Čestičtí šli do přečíslení, ale brankáře Chalupného nepřekonali.
8. Semechničtí začali hrát přesilovou hru.
9. Vyloučen byl další čestický hráč, ale ani dvojnásobnou početní výhodu hosté nevyužili. Po návratu jednoho čestického hráče na led se domácí dostali k sólovému nájezdu, ale další faul Čestických velkou šanci zmařil.
10. Další dvojnásobnou přesilovku využil Gois střelou od modré čáry - 0:1.
12. Výhoda přesilovky se naskytla Česticím, změnu skóre však nepřinesla.
16. Po průniku semechnického Žida se podruhé v utkání měnil stav - 0:2. Po špatném rozehrání čestické obrany ve stejné minutě se do odkryté branky trefil Schejbal - 0:3.
17. Z následného tlaku Čestičtí nic nevyužili.
19. Po přečíslení domácích byl vyloučen hráč Semechnic.
21. Druhé dějství začalo dohrávanou přesilovou hrou Čestic – bez efektu. Hosté pak uzamkli Čestické v jejich třetině, ale brankou závar neskončil.
24. Další nevyužitá přesilovka Čestic.
28. Puk poskakoval po brankové čáře čestické svatyně, ale do sítě ho Semechničtí nedokázali dopravit. Na druhé straně se do dobré střelecké pozice prosadili domácí, ale trefili pouze dobře postaveného brankáře Chalupného.
30. Čestičtí hokejisté z tlaku nic nevytěžili.
32. Vyloučen čestický hráč, hosté přesilovku nevyužili.
34. Nahození čestického Šimerdy propadlo až za záda semechnického gólmana - 1:3.
37. Podél mantinelu se prodral semechnický Valášek a se štěstím propasíroval puk do branky - 1:4. Čestického brankáře T. Sajdla nahradil Beránek. Po následné šarvátce sudí vylučoval na každé straně.
39. Vyloučení Semechnic.
41. Třetí třetinu zahájila dohrávaná přesilovka Čestic.
43. Z rohu třetiny Čestic vybruslil hostující hráč, ale brankář Beránek byl pozorný. Ve stejné minutě inkasoval trest domácí hráč a následný závar před brankou Čestic vyřešil až gólman.
47. Vyloučení hostů. Na konci přesilovky fauloval další semechnický hráč a přesilovka Čestic pokračovala.
50. Po neodpískaném podražení se k puku dostal Brandejs a samostatný nájezd proměnil 1:5.
51. Po sérii nepřesností rozhodčího byl vyloučen čestický hráč.
52. Následnou přesilovou hru využil Frýda - 1:6.
54. Červíček po přečíslení dva na jednoho zvýšil na 7:1 pro hosty.
58. Po stejné souhře zakončil gólový výčet zápasu Frýda - 1:8.
59. Poslední přesilovku zápasu Čestice nevyužily.

Fakta a sestavy

Sokol Čestice – Sokol Semechnice 1:8 (0:3, 1:1, 0:4).

Branky: 34. Šimerda - 10. Gois (asistence Číšecký), 16. Žid (Chudý), 16. Schejbal (Rejchrt), 37. Valášek, 51. Brandejs, 53. Frýda (Žid), 54. Červíček, 58. Frýda (Žid).

Sokol HC Čestice:
Sajdl T., Beránek – Kolář, Šimerda, Sajdl J., Jiruška, Burýšek, Hvězda J. - Dočkal, Jančárek, Marha,, Hvězda Matěj, Dvořák, Pátek, Mňuk, Kňourek, Stolín.
HC Sokol Semechnice: Chalupný – Novotný, Jánský, Valášek, Chudý, Gois, Čížeský - Červíček, Frýda, Kopecký, Žid, Ryšavý, Ehl, Schejbal, Brandejs, Gábor, Reichrt, Zošiak.

Další výsledky:
Polička – Lanškroun 7:3 (2:1, 1:1, 4:1). Branky: Švejda 2, Havlíček 2, Vašátko, Radiměřský, Husák – Pilavka 2, Řoutil.
Č. Třebová – Choceň B 5:3 (3:1, 2:1, 0:1). Branky: L. Deml 2, Voříšek, Chadima, Kvasnička – Švec, Šedivý, J. Vích.
Čestice – Semechnice 1:8 (0:3, 1:1, 0:4). Branky: Šimerda – Frýda 2, Gois, Žid, Schejbal, Valášek, Brandejs, Červíček.

Příští program – neděle (17.00): Lanškroun – Choceň B, Česká Třebová – Semechnice, Polička – Čestice.

1. Česká Třebová 4 1 0 0  22:11 14
2. Polička 4 0 1 0  27:16 13
3. Semechnice 3 0 0 2  26:16 9
4. Choceň B 1 0  1 3  22:26 4
5 Čestice 1 0 0 4  13:28 3
6. Lanškroun 0 1 0 4  14:27 2