V neděli 15. ledna by se mělo v Česticích od 16.30 hodin uskutečnit okresní derby se Semechnicemi. A to bude hokejová podívaná jak se sluší a patří. „Moc se na derby těšíme. Je to vždycky vyhecovaný zápas. Připravujeme pro diváky zajímavá zpestření. Utkání budeme například natáčet a živě přenášet do našeho bufetu, aby fanoušci v žádném okamžiku o nic nepřišli," sdělil předseda HC Čestice Miloš Cvejn. Při nepřízni počasí se zápas odehraje na ZS v Rychnově nad Kněžnou, ale všichni věří, že se tak nestane.

Opočenští Baroni, kteří dnes večer dohrávají utkání v Lanškrouně, přivítají v neděli od 17 hodin Skuteč.

Čestice – Skuteč 1:2

Sestava HC Čestice: J. Novohradský (Beránek) – J. Sajdl, Jiruška, R. Sajdl, Kolář, D. Šverák, M. Šverák – Bárta, Kozel, Dočkal, Javůrek, Šťastný, Bury, Říčař, Rubák, Mlateček, T. Kopecký.

Utkání hrané na žádost Skutče na přírodním ledě v Česticích přineslo v první třetině slušný hokej. Ve 4. minutě měly Čestice výhodu trestného střílení, ale hostující brankář A. Herynek pokus Javůrka kryl. Od druhé třetiny začalo silně chumelit, napadlo až osm centimetrů sněhu a puk začal na ledě váznout. Navzdory sněhové vánicí se prosadili Čestičtí, když ve 33. minutě otevřel skóre Bury – 1:0. O pět minut později srovnal skóre J. Herynek. O přestávce před závěrečnou třetinou to už vypadalo, že se utkání ani nedohraje. Ale enormní snaha pořadatelů i hráčů odklidit hromady sněhu z ledu nakonec umožnila utkání dohrát na samé hranici regulérnosti hrací plochy. V 58. minutě doslova „propasíroval" puk za záda výborně chytajícího Novohradského skutečský M. Zoulík. Čestice se ještě snažily dostat utkání do prodloužení, ale v těžkých přírodních podmínkách se jim to nepodařilo a zápas skončil vítězstvím Skutče 2:1!

Semechnice – N. Město 3:6

Sestava TJ Sokol Semechnice: Mráček – Jičínský, Chudý, Bouz, Novotný – Hejzlar, Rejchrt, Hetfleiš, Gois, Frýda, Bartoň, Prouza, Čapek, Bulawa.
Vedoucí tým krajské soutěže se ujal vedení po samostatném nájezdu v 5. minutě brankou Junka. Stejný hráč skóroval ve 13. minutě při výhodě přesilové hry. Ve druhé třetině opět skórovali pouze hosté. Ve 24. minutě se po samostatném nájezdu prosadil Hajník, ve 26. minutě Praus a v 38. minutě Laš. V úvodní minutě poslední třětiny upravil Laš na 0:6. První branku semechnického týmu vstřelil v 46. minutě při hře 4:4 Hejzlar, kterému přihrával Gois. O tři minuty později se zapsal do listiny střelců Frýda, jemuž asistovali Prouza a Bartoň. Závěrečnou tečku udělal v 56. minutě při hře v oslabení Gois – 3:6.

(dr, fs, va)