Hokejový srpen začal. V úvodním duelu Mountfiled Cupu se Hradec porovnal se Spartakem Moskva, špičkovým klubem KHL. 3337 diváků vidělo vítězství Rusů 2:1 po nájezdech.

První gól sezony padl tak nějak klasicky. Obránce Filip Pavlík v minulém ročníku extraligy vyhrál soutěž o nejtvrdšího střelce a proti Spartaku to znovu připomněl. Ve 48. minutě využil perfektní bombou do horního rohu přesilovou hru.

Na konci druhé třetiny přišla jedna z klíčových pasáží utkání. Mountfiled měl nejprve přesilovku čtyř proti třem, poté pětapadesát vteřin trvající výhodu pěti proti třem. Šance si domácí vytvořili, ale gólmana hostů nepřekonali.

Jak už to bývá, hosty ubráněné násobné oslabení povzbudilo a byli najednou mnohem nebezpečnější. Gólman Marek Mazanec odolával, ale nevydržel. Ve 46. minutě se z levé strany trefil Jevgenij Kulik.

V prodloužení Hradec nevyužil přesilovku a poté nezvládl nájezdy. Výsledek není v tuto chvíli tak podstatný. Trenér Tomáš Martinec na turnaji hledá složení sestavy. V tuto chvíli má dvaatřicet hráčů, kádr potřebuje zúžit. Nebude to jednoduché, vždyť poměrně slušně se předvedli i hosté z Vrchlabí Štěpán Havránek a David Váňa.

Mountfield Cup ve výsledcích, program

Hradec Králové – Spartak Moskva 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0). Branky a nahrávky: 28. F. Pavlík (Rosandič, Miškář) – 46. Kulik (Kokarev, Zubov), roz. sam. náj. Daugavinš. Hradec: Mazanec – Váňa, Zámorský, Rosandič F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Havránek – R. Pavlík, Kubík, Vincour – Chalupa, Pilař, Jergl – Perret, Bičevskis, Dragoun – Miškář, Berger, Vopelka.Trenér: Martinec.

Dynamo Pardubice – Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 34. Puliš (Abdul, Miklík), 39. Puliš (Kukumberg, Demo), 43. Podlipnik (Abdul, Meszároš). Pardubice: Vlk – Mert, Ivan, Kozák, Franc, Oliva, Petira, Blažej – Valášek, Hoskovec, Dušek – Obdržálek, Kuťák, Bondra – Brokeš, Škvrně, Koblížek – Bucek, Rohlík, Rozlílek. Trenér: Lubina.

Další program – pondělí: 18.00 Hradec Králové – Slovan Bratislava, Pardubice – Spartak Moskva (v Pardubicích).