Semechnice – Opočno 6:3

Fakta – branky a asistence:  18. Chudý (Jánský), 21. Zošiak (Lukášek), 21. Khol (Rejchrt), 41. Prouza (Dvořák), 45. Lukášek, 46. Rejchrt (Gois)  – 9. L. Žid (Bartoň), 15. Černík (M. Mlateček), 31. Felcman (Černík, Jedlička). Rozhodčí: Derner – Pošvář, Průcha. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:2, 2:1, 3:0.

SestavySemechnice: Vacek – Novotný, Číšecký, Janský, Chudý, Prouza –  Brandejs, Dvořák, P. Frýda, V. Frýda, Lukášek, Zošiak, Gois, T. Rejchrt, Khol, Kafka. Opočno: Dostál (46. Šnajdr) – Čtvrtečka, Černík, Felcman, Franc, Jedlička, M. Mlateček, O. Mlateček, Přibyl, Rail, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, L. Žid, Bartoň, Šverák.

Úvod derby patřil Opočnu, které se ujalo dvougólového vedení, ale v závěru první třetiny semechnický Chudý při přesilovce vstřelil kontaktní gól – 2:1. Druhá třetina se odehrávala v nervózní atmosféře a trestné lavice byly stále plné. Hned v úvodní minutě druhého dějství Semechničtí dokonale využili přesilové hry a dvěma góly otočili skóre – 3:2. Baroni v polovině utkání vyrovnali zásluhou zkušeného Felcmana, ale to bylo z jejich strany vše. O osudu utkání se definitivně rozhodlo v úvodní pětiminutovce závěrečné třetiny, kdy Semechničtí vstřelili tři góly a po závěrečné siréně se mohli radovat ze zisku prvních letošních bodů.

Hlasy trenérů

Jindřich Kratochvíl, trenér TJ Sokol Semechnice: „Jsem samozřejmě spokojený, protože nad Opočnem jsme dlouho nevyhráli. Máme z něho respekt a výhra mě těší,  před utkáním jsem byl nervóznější než všichni hráči. (smích) Naše hra je založená na gólmanovi Vackovi. Když zachytá, tak jsme schopni porazit polovinu mužstev krajské ligy. Ale musíme hrát zodpovědně odzadu, nemůžeme bezhlavě útočit, protože je hokejově nepřehrajeme, na to máme málo tréninků. Musíme být trpěliví a čekat na chyby soupeře. Klíčové okamžiky přišly v úvodu druhé a třetí třetiny, kdy jsme dokázali skórovat.  Druhá třetina byla špatná z pohledu obou týmů. Hru provázela řada zbytečných faulů a rovněž hecování mezi střídačkami, což by nemělo být."

Tomáš Luštinec, trenér HC Baroni Opočno: „Utkání jsme začali velice dobře. Připravili jsme se na to, že soupeř bude hrát na brejky. Prvních deset minut jsme je tlačili, vyústěním tlaku byly dva góly, ale pak došlo k situaci, kdy Jedlička neproměnil jasnou šanci. Místo zvýšení na 3:0 soupeř vstřelil kontaktní gól. Hra se pak začala vyrovnávat, Semechničtí přitlačili v osobních soubojích. Chvílemi to bylo až na hranicích, ale rozhodčí to pustil. My jsme to neustáli a kvůli oplácení jsme byli vylučování a soupeř nás trestal. Bylo až neskutečné, jak se k nim kotouče v brankovišti odráželi. Musím však uznat, že byli hodně aktivní a na rozdíl od nás dávali góly. Měli jsme přesilovky pět na tři, ale nedokázali jsme je využít jako soupeř. Zlomovým okamžikem byl úvod druhé třetiny. Přitom jsme o přestávce hráče připravoval na to, aby hráli disciplinovaně a nenechali se vyloučit, ale v prvních deseti vteřinách přijde faul, jdeme do třech a soupeř nám dá dva góly. Naši hráči to prostě neunesli. Zda utkání rozhodl také výkon gólmanů? Vacek opět zachytal výborně a podržel svůj tým. Kdybychom vsítili třetí čtvrtý gól, a šance jsme na to měli, bylo by to úplně jiné utkání. Bohužel se tak nestalo, soupeř se dostal do hry a my jsme se z toho podělali."