V baráži o Krajskou ligu se nedařilo Opočnu, které vysoko prohrálo v Jičíně. Ve čtvrtém kole Poháru předsedy VV KSLH Semechničtí podlehli Lanškrounu v prodloužení a Čestice prohrály ve Skutči.

BARÁŽ O KLM

Jičín – Opočno 9:3

Sestava HC Opočno: Bláha (9. Šnajdr) – Jedlička, Vedral, Jakl, Franc, Voříšek, Žid, Slezák, Černík, Srpek, Lukášek, Řehák, Vencl, Škrabal, Chmelík, Mervart, Rail.

Jičínští hokejisté do utkání doslova vlétli a ve 4. minutě vedli 3:0. Baroni si vzali oddechový čas, aby otupili nápor domácích a zkonsolidovali hru. To se jim na čas povedlo, ale v 9. minutě inkasovali počtvrté a Bláhu v brance vystřídal Šnajdr. Druhá třetina nabídla vyrovnanou hru. Na obou stranách padlo po třech gólech, když za hosty skórovali Srpek, Rail a Vencl. V závěrečné třetině domácí přidali dva góly a dotáhli barážové utkání do vítězného konce.

POHÁR PŘEDSEDY VV KSLH

Semechnice – Lanškroun 4:5 v prodloužení

Sestava TJ Sokol Semechnice: Mráček (55. Vacek) – Hejzlar, Emmer, Rejchrt, Gois, Ivančic, Steklík, Čapek, Hetfleiš, Cvejn, Majer, Jičínský, Prouza Janský, Novotný, Bouz.

Skóre utkání otevřel ve 13. minutě při přesilové hře lanškrounský Poles. O vyrovnání se postaral v 16. minutě Ivančic a na 2:1 upravil ve 20. minutě Čapek z trestného střílení. Hostující tým zužitkoval další výhodu přesilové hry ve 22. minutě, kdy se trefil Holub – 2:2. Ve 32. minutě poslal hosty do vedení Malý. Semechnickému týmu se ještě podařilo vyrovnat ve 36. minutě brankou Cvejna. V průběhu třetí třetiny nejprve ve 47. minutě Rejchrt zařídil vedení 5:4, ale v 55. minutě vyrovnal Markl. Stejný hráč byl i autorem vítězné branky lanškrounských Orlů v prodloužení.

Skuteč – Čestice 7:2

Sestava HC Čestice: Kolbaba – D. Šverák, Sajdl, Jančárek, Jiruška, Javůrek, Říčař, Šťastný, Mlateček, M. Šverák, Dočkal, Kopecký, Rubák, Bury.

V první třetině čestičtí hokejisté drželi s domácími krok, jediný gól vstřelil v 11. minutě Janota. Ve střední části domácí přidali v rychlosti a začali si vypracovávat šance. Ty se dařilo i proměňovat a tak Skuteč vstřelila čtyři branky a do kabin šla za pohodlného pětigólového vedení. Na prahu třetí třetiny se Česticím díky krásné a přesné střele Buryho golfovým úderem podařilo poprvé skórovat. Skuteč dokázala odpovědět gólem na 6:1. V 55. minutě Mlateček upravil na 6:2. Tečku za utkáním udělal v 59. minutě gól Bureše – 7:2.

(dr, va)