Semechnice i Opočno prohrály, rozhodly až závěrečné třetiny

Opočno - Krajská hokejová liga pokračovala v neděli devátým kolem. Opočno podruhé za sebou prohrálo o jediný gól, když Jaroměři bylo více než vyrovnaným soupeřem. Hubené vítězství hostujícího týmu se zrodilo až v závěrečné třetině.

7.11.2017

Ilustrační fotografie.Foto: Martin Tobiška

Podobně tomu bylo v sobotním utkání Krajské hokejové soutěže Semechnice versus Trutnov B (3:5), které hosté rozhodly třemi góly v závěrečné třetině.

Krajská liga - 9. kolo

Opočno - Jaroměř 2:3

HC Opočno: Bláha (Kačírek) – Veselý, Vedral, Jakl, Hejduk, Jedlička, Zajíček – Slezák, Černík, Srpek, Chmelík, Řehák, Rail, Lukášek, Franc, Vencl.

Až nečekaně hodně práce měli hokejisté Jaroměře při utkání v Opočně, kde se diváci dočkali branek až ve třetí třetině. Během prvních dvou dějství se totiž v zápise o utkání plnily pouze kolonky trestů. V úvodní desetiminutovce to byla dvě vyloučení na hostující straně, s nimiž si domácí nedokázali poradit. Pak dostali výhodu přesilovky i Jaroměřští, ale ani oni bezbrankovým stavem nepohnuli. A když i třetí menší trest Jaroměře v první třetině neskončil gólovým trestem, šlo se do kabin za bezgólového stavu. Také druhé dějství nabídlo pouze vyloučení, tentokrát ale na ně „vyhráli“ domácí, přesto se skóre opět neměnilo. To se změnilo až po půl minutě třetí třetiny, kdy protrhl střelecké mlčení obou týmů hostující Mišinec – 0:1. Z hubeného vedení se však Jaroměř těšila jen dvě minuty, to se při hře ve čtyřech na obou stranách trefil domácí Srpek – 1:1. Opočenskou euforii však ještě v téže minutě zchladil Veselý, jenž přesně osmnáct vteřin po vyrovnávací brance zajistil Jaroměři opětovné vedení – 1:2. Potom se na ledové ploše opět přitvrdilo a doplatili na to domácí. Prohřešek Jedličky za faul loktem potrestal v končící 52. minutě Háze – 1:3. Vzápětí se však nechal vyloučit jaroměřský Merkl a Jakl vrátil Opočno v 54. minutě zpět do zápasu – 2:3. Ve zbytku utkání si už ale Jaroměř hubené vítězství vzít nenechala a z Opočna si odvezla vydřené tři mistrovské body.

V příštím kole se Baroni představí v neděli 12. listopadu v Nové Pace.

Krajská soutěž - 6. kolo

Semechnice - Trutnov B 3:5

TJ Sokol Semechnice: Kolbaba – Jičínský, Chudý, Dvořák, Novotný, Zima, Ivančic, Frýda, Bury, Hetfleiš, Vašata, Žďárek, Bartoň, Bulawa, Rubák, Mlateček.

První branka utkání padla v 5. minutě a autorem byl trutnovský Jakub Tatar. Vyrovnání přišlo v 11. minutě, když přečíslení po špatném střídání obránců po přihrávce Vašaty využil Žďárek. Ve druhé třetině se domácí ani nestačili rozkoukat a prohrávali 1:2 po brance Jana Tatara. V čase 29:57 hosté vystřídali brankáře a ten hned z první střely ve 31. minutě inkasoval. Od modré čáry se trefil Novotný, přihrával Mlateček. Po druhé třetině, byl i přes tlak trutnovských hráčů díky semechnickému brankáři Kolbabovi stav utkání jen 2:2. Nástup do třetí třetiny domácím hráčům opět nevyšel a už ve 42. minutě prohrávali znovu po střele Jakuba Tatara. O tři minuty později už to bylo o dvě branky, střelcem byl Synek. Domácím se podařilo snížit na 3:4 při přesilové hře, kdy pěknou akci Chudého a Frýdy zakončil přesnou střelou Ivančic. To bylo od domácích vše. Na konečných 3:5 upravil v 53. minutě svým druhým gólem Jan Tatar.

Další zápas sehrají Semechničtí v neděli 12. listopadu v Novém Městě nad Metují.   (dr, va, mr)

Autor: Leoš Dragúň, Redakce, Michal Rojšl

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace dálnice přes Trutnov: Poříčí přetne vysoký most

Barth Racing se představil příznivcům v pardubické Tipsport areně při akci Barth Day. Rallye Dakar začne v Jižní Americe na začátku roku 2018.

Rallye Dakar: Dobrodružství odstartuje v Peru

Extraligové duely v Dobrém

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Barokní památku zničili vandalové, její novou podobu chrání kamery

Královéhradecko, Mladé Buky - V Mladých Bukách představili opravenou barokní sochu z počátku 18. století. Přesun kulturní památky o dvacet metrů schvaloval památkový ústav.

Levý obránce, prokletý post Votroků

Hradec Králové - Tohle místo v sestavě snad proklel zlý černokněžník. Levý obránce, to je ve fotbalovém Hradci Králové věčné téma. A to i před duelem v Opavě.

Ve zkratce: Žáci a studenti se už po třinácté seznámí s příběhy bezpráví

Královéhradecko, Náchodsko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Začal 13. ročník projektu Příběhy bezpráví - měsíc filmu na školách seznamujícího žáky a studenty s moderními československými dějinami, kterého se opět účastní i školy v našem regionu.