V neděli jasně přestříleli Třinec, statistici jim napočítali pětatřicet ran, domácím jen dvanáct. Přesto Oceláři porazili Mountfield jasně 4:0.

V pátek se něco podobného událo i v hradecké aréně, kam dorazilo Brno. Hradečtí se tlačili do šancí, pálili celkem jedenačtyřicetkrát, přesto to na body nestačilo. V 7. kole extraligy padli 2:3.

Zásadním problémem - vedle neúčinné střelby - byly lehké ztráty puku při přechodu do útoku. Po nich dostali svěřenci kouče Tomáše Martince dvě klíčové branky. Za stavu 1:1 potrestal minelu ve vlastním pásmu exportní střelou Peter Mueller, asi nejlepší hráč utkání. Ve druhé třetině podobnou situaci ztrestal tvrdou ranou z voleje Jan Hruška.

Tyto dva zásahy poslaly Brno do náskoku, který se sice Hradečtí snažili vehementně smazat, ale neměli to jednoduché. Zaprvé se nedostávali k dorážkám (s výjimkou gólu Radka Smoleňáka), zadruhé v hostující bráně stál ledově klidný Karel Vejmelka, někdejší hráč Pardubic.

Navíc byl v době největšího náporu tři minuty před koncem vyloučen Daniel Rákos, což hradecké plány výrazně narušilo. Hosté pak vedení velmi zkušeně udrželi. A Hradec ztratil, i když byl výrazně útočnější.

Hradec Králové - Brno 2:3

Fakta - branky a asistence: 14. Perret (Bičevskis, Zámorský), 31. Smoleňák (Koukal) – 4. Zaťovič (Mueller, P. Holík), 19. Mueller, 27. Hruška (Lev). Rozhodčí: Pešina, Šír – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:6, navíc Rákos (Hradec) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5623. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandić, T. Voráček – Dragoun, Bičevskis, Perret – Smoleňák, Koukal, Červený – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Rákos, M. Chalupa.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Svozil, O. Němec, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Gulaši, Baranka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Jenyš, Kusko, P. Kratochvíl.