Páteční duel pod Bílou věží sliboval atraktivní podívanou, neboť Hradec i Sparta vyznávají útočný styl hokeje. Vždyť v předchozích čtyřech zápasech Pražanů padlo celkem 36 branek (18:18) a Hradec nebyl o moc pozadu!

V jinak bojovném utkání ovšem zpočátku hrály prim pevné obrany s pozornými gólmany - Mazanec i Sedláček pochytali několik slibných příležitostí. Podobně jako na gól se dlouho čekalo i na první vyloučení. To přišlo na straně hostí a ve 26. min. hned zafungovala letos velice účinná zbraň Mountfieldu - právě přesilovka. Nejprve nevyšel naučený signál na Jergla, ale vzápětí se po buly vynořil před Sedláčkem nikým nekrytý Smoleňák, jenž měl dostatek času bekhendem zasunout puk do sítě - 1:0.

Sparta po inkasované brance zvýšila obrátky, ze své první přesilovky však gól nevytěžila. Ale do přestávky se jí přece jen podařilo srovnat. Forman možná ani sám nevěděl, kudy puk proskotačil za Mazance.

Útočných akcí přibývalo. Ve 46. min. střelu Perreta zastavila branková konstrukce, ale o necelé dvě minuty později už se domácí radovali. Zámorský skvělým pasem vysunul do úniku Radovana Pavlíka, který v pádu dokázal svůj blafák zakončit. Za další tři minuty bylo na tribunách ČPP Arény ještě veseleji. Jordann Perret u mantinelu přehrál posledního Sparťana a svůj úprk završil také neomylně - 3:1.

Pražané neskládali zbraně. V jinak slušně hraném střetnutí dostali druhou přesilovku, která sotva skončila, snížil křižnou střelou Růžička. Přes pět tisíc diváků tradičně sledovalo se Spartou drama do úplného konce. Definitivně dal domácím klid až trefou do prázdné brány kapitán Smoleňák.

Hradec tak v náročném sledu zápasů zapsal čtvrtou výhru v řadě, ale už v neděli ho čeká další těžká šichta v dalekém Třinci.

Mosteckým hokejistům se doma nedařilo.
Drak povstal. Na obrat stačilo 94 vteřin

Hradec Králové - Sparta Praha 4:2

Fakta - branky a asistence: 26. Smoleňák, 48. R. Pavlík (Zámorský, F. Pavlík), 51. Perret, 60. Smoleňák (Červený, Rákos) – 38. Forman (Ďaloga, T. Pavelka), 54. V. Růžička (Ďaloga, T. Pavelka). Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Brejcha, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5407. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandić – Miškář, Bičevskis, Perret – Smoleňák, Rákos, Červený – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Kubík, M. Chalupa – R. Pilař.
HC Sparta Praha: J. Sedláček – Kalina, Blain, Košťálek, Polášek, Ďaloga, T. Pavelka, M. Jandus – Kudrna, Pech, Forman – Buchtele, V. Růžička, Řepík – Rousek, Sukeľ, Říčka – Dočekal, Klíma, Dvořáček.