Trutnov – Opočno 4:5

Domácí nastoupili do zápasu s větším odhodláním a již v čase 2:24 slavili první úspěch. Puk se po střele Erbana ocitl za zády opočenského gólmana Kožíška. Rychlý gól však hosty z Opočna nabudil a vzepřeli se k náporu. V čase 4:41 vyrovnal stav utkání Lukášek (po přihrávce France). V polovině první třetiny naskakuje na led z trestné lavičky Číšecký a ihned se zapojuje do kombinace, která je v čase 10:25 korunována brankou (1:2). Opočenští nepolevují z nasazeného tempa a po rychlé výměně zvyšuje stav utkání kapitán Baronů Felcman (po přihrávce Čtvrtečky).
Domácí nesou nečekaný vývoj utkání těžce a hra se začíná přiostřovat. Na straně hostí dochází k několika vyloučením, přesto tohoto stavu Baroni dokázali využít a deset vteřin před koncem třetiny zasazují trutnovským borcům další bolestivou ránu. Černík zabojoval ve vlastním oslabení, zatáhnul kotouč do útočného pásma, zpoza brány přesně přihrál Bouzovi, který odpískal první třetinu na 1:4.
V druhé třetině Baroni při vidině značného náskoku polevují, což vede k častějším průnikům domácích do útočného pásma hostí. Celá dvacetiminutovka se nese v rytmu střídavého vylučování na obou stranách, padají i osobní tresty. V čase 34:34 snižují domácí v přesilovce pět na tři stav utkání na 2:4.
I do závěrečné třetiny vstoupily oba týmy s agresivním stylem hry, vylučování pokračuje. Opočenští Baroni občas zcela zbytečně faulují, což domácí významně trestají v 51. minutě brankou Soukupa a snižují stav na 3:4. Trutnovským vychází i další přesilová hra a v čase 53:21 srovnávají utkání na 4:4. Hra plná vyloučení pokračuje a od 56. minuty hrají Baroni přesilovky pět na čtyři a pět na tři. Misku na vahách hokejových bojů převrátil na stranu Baronů v čase 59:48 (!) Tomáš Chmelík, když za přesilové hry překazil domácím rozehrávku ve středním pásmu, zatáhl kotouč středem do útočného a přesně zakončil.

HC Trutnov – HC Opočno 4:5 (1:4, 1:0, 2:1). Branky Opočna: Lukášek (Franc), Čišecký (Čtvrtečka), Felcman (Čtvrtečka), Bouz (Černík V.), Chmelík. Trestné minuty: 66:48. Sestava: Kožíšek, Bouz, Černík V., Čišecký, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Herzán, Chmelík, Jedlička, Lukášek, Pavlík, Řezníček, Serbousek, Šitina, Zácný, Zídka, Žid K.