Čestice - Čestičtí hokejisté se na třebechovickém ledě radovali ze zisku prvních bodů v krajském přeboru.

4.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Čestice - Svitavy 7:3
Čestice zahájily náporem, ale na branku hostí nevystřelily. Hosté nabídli domácím hráčům možnost přesilové hry, během níž domácí hokejisté kombinovali v útočné třetině, ale do vyložené šance se nedokázali prosadit. V 9. min. po vyrovnání sil na hřišti vybojoval puk v rohu čestický Bárta a křížnou přihrávkou našel Marhu, jenž se v koncovce nemýlil - 1:0. Za chvíli domácí Jiruška daroval hostům přesilovou hru a ti ji v 10. min. využili k vyrovnání - 1:1. Ve 12. min. po průniku svitavského hráče celým hřištěm hosté otočili vývoj zápasu - 1:2. Čestice odpověděly nátlakovou hrou, která přinesla vynucené chyby hostů a posléze dvojnásobnou přesilovku domácích. Po nádherné kombinaci ji v poslední minutě úvodní třetiny využil Miloš Cvejn 2:2. Před koncem třetiny se ještě objevil sám před brankářem hostí Marha, ale stav se neměnil.

Do druhé třetiny nastoupily Čestice ve velkém stylu. Zatlačily hosty do jejich třetiny a převahu korunovaly ve 23. min. gólem Jančárka - 3:2. Domácí pokračovali festivalem neproměněných šancí. V samostatném nájezdu se ocitli Miloš Cvejn a Jančárek. Jenže neuspěli a tak přišel šok v podobě gólu do šatny z hole svitavského Aldorfa - 3:3.

Ve závěrečné třetině domácí soupeře přehrávali, ale pozorný brankář Svitav dlouho odolával. Kapituloval až v 50. min., v níž Čestičtí využili dvojnásobnou přesilovku Milošem Cvejnem 4:3. Hosté se vzápětí dostali před výborně chytajícího domácího gólmana T. Sajdla, ale ten zázračným zákrokem udržel vedení. V 54. min. se do slibné šance dostal domácí Bátra a nezaváhal - 5:3. V 57. min. putoval na trestnou lavici domácí Kolář, ale hostům se početní výhoda vůbec nepovedla. Naopak byli to čestičtí hokejisté, kteří zásluhou Jančárka a Marhy pojistili ve vlastní oslabení zasloužené vítězství - 7:3.

Sokol HC Čestice - TJ Svitavy 7:3 (2:2, 1:1, 4:0). Branky: Miloš Cvejn 2, Marha 2, Jančárek 2, Bárta – Radimeský, Zukal, Aldorf. Rozhodčí: Kubišta - Rada, Burýšek. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváků: 95. Sestava Čestic: T. Sajdl – Kolář, J. Sajdl, Javůrek, Michal Cvejn, Burýšek - Bárta, Jančárek, Marha, Cvejn Miloš, Scheibal, Morvai, Jiruška, M. Hvězda, Mňuk.