Mountfield třikrát v utkání vedl, třikrát se mu podařilo otočit nepříznivé skóre. Naposledy to zvládl na začátku třetí třetiny mladík Adam Kubík, který poslal hosty do vedení 5:4.

Jenže ani to nestačilo. Přišly další dvě domácí trefy. Ta rozhodující byla pro tým kouče Tomáše Martince dvojnásobně hořká. Litvínov se totiž v 57. minutě vůbec poprvé v sezoně prosadil v přesilovce. Zatím proměnil jedinou z třiadvaceti – a zrovna proti Hradci.

Navíc vstřelil branku chlap, který za Mountfield odkroutil více než osmdesát utkání v nejvyšší soutěži.

Buldok Richard Jarůšek se po nepřehledné situaci prosadil ranou z otočky. Gólman Marek Mazanec nezachytil puk mířící k bližší tyči.

Východočechům se poté nevydařila ani hra bez brankáře. Domácí totiž šikovně drželi puk a hosté se k power play dostali na necelou půlminutu. A to vskutku bylo málo.

Po dvou prohrách v extralize si Hradečtí mohou spravit chuť v Lize mistrů. V úterý hrají v rakouském Grazu.

Litvínov - Hradec Králové 6:5

Fakta - branky a nahrávky: 5. M. Hanzl (Petružálek, L. Doudera), 23. V. Hübl (F. Lukeš), 26. F. Lukeš (Kašpar), 41. Jánošík (F. Lukeš), 45. Jurčík (Helt, J. Říha), 58. Jarůšek (M. Hanzl, Myšák) – 10. Vincour (R. Pavlík, Cingel), 12. Perret (Rákos), 32. Vincour (Cibulskis), 34. Koukal, 42. Kubík. Rozhodčí: Pražák, Kika – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 4156. Třetiny: 1:2, 2:2, 3:1.
HC Verva Litvínov: Honzík – Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera – Kašpar, V. Hübl, F. Lukeš – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Jurčík, Helt, Trávníček – Myšák, J. Mikúš, Gerhát – Zygmunt.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Červený, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Rákos, Paulovič.