Hrálo se v nové moderní hale na stolní tenis v areálu fotbalového stadionu. Organizátoři nalosovali celkem 10 skupin.

Z každé pak postupovali tři nejlepší přímo a dva nejlépe umístění ze čtvrtých míst. Do turnaje se přihlásili i dva aktivní stolní tenisté – Karel Bolehovský, který hájí barvy registrovaného oddílu v Záměli a Josef Dušek, předseda a aktivní hráč v kosteleckém oddíle stolního tenisu.

Podle pravidel turnaje měli registrovaní hráči handicap a každý set automaticky prohrávali 0:4. Přesto byli oba papírovými favority.
První překvapení
Od úvodních zápasů se hrály pohledné a napínavé zápasy. První překvapení přišlo už ve skupinách, kdy nasazený Karel Bolehovský, díky handicapu, nestačil na Aleše Kuhna a ze skupiny postupoval z druhého místa. Což se nakonec ukázalo jako možná výhoda. Za zmínku stojí také výkon Davida „Pejska" Cvejna, který ve vyřazovacím zápase porazil loňského finalistu Martina Vavřince.
Do semifinálových zápasů se nakonec probojovali Karel Bolehovský s Antonínem Řehákem starším a Aleš Kuhn s Davidem Cvejnem.

První semifinále nabídlo opravdu dramatickou podívanou. Řehák, patřičně vyhecovaný vítězstvím nad favorizovaným Duškem, ale nedokázal najít recept na trpělivou hru Karla Bolehovského. Ve druhém zápase zase Aleš Kuhn nedal příliš šancí Davidu Cvejnovi.

V zápase o třetí místo nakonec slavil triumf Řehák, který se ke stolnímu tenisu vrátil po 20 letech a jeho umístění se tak dá určitě považovat za velký úspěch.
Vrácená porážka
Finálový zápas, který můžeme bez nadsázky nazvat také zápasem „O krále Skály", svedl podruhé v turnaji proti sobě Karla Bolehovského a Aleše Kuhna. Aby mělo finále tu správnou atmosféru, tak za rozhodcovský stůl usedl zkušený znalec pravidel František „Maketa" Malý.

V samotném utkání však Karel tentokrát nic nepodcenil a Alešovi vrátil porážku ze skupiny. Vítězem II. ročníku O pohár kosteleckého Lva se tak stal Karel Bolehovský.
„Druhý ročník turnaje se vydařil. Poděkování patří oddílu stolního tenisu v Kostelci nad Orlicí za pronájem tělocvičny. Provozovateli F-klubu Petru Šimonovi za kvalitní catering a všem hráčům za jejich účast. Už se všichni těšíme na třetí ročník vánočního klání," řekl po skončení turnaje na zelených stolech Jan Dušek, člen výboru HC Lev Kostelec.   ⋌(dr, jd)