Podkrkonošská hokejová obec dostane nádherný dárek!

Trutnovsko - Dokázali to! Hokejisté Vrchlabí nechali své fanoušky na pochybách jen tři dny a po domácím zaváhání, kdy v neděli ztratili třetí duel v prodloužení, ukončili semifinálovou sérii hned v následujícím utkání na novoměstském ledě.

7.2.2013

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

TJ Spartak Nové Město – HC Stadion Vrchlabí 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Uběhlo pouhých 119 vteřin a domácí dali jasně najevo, že o prodloužení série se hodlají ve středečním večeru pořádně porvat. Bleskově se totiž prosadil kanonýr Praus a solidně zaplněná aréna byla na nohou. Počáteční nápor Nového Města naopak další góly ve vrchlabské síti nepřinesl, a tak se krátce před koncem první třetiny trefili také hosté. Martin Svoboda prokázal, že se mu na zdejším ledě daří, jeho gól byl hlavně pro psychiku celého týmu velice důležitý – 1:1.

Podobně na tom ale byla další branka, která v Novém Městě padla. V úvodu prostřední části se totiž prosadil Weiss, a když se v polovině zápasu trefil i Kadavý, oslavné chorály hostujících fanoušků nabraly na intenzitě – 1:3. 37. minuta ještě nabídla snížení v podání Škody, více ale soupeři horalé nedovolili.

Závěrečná perioda již přinesla čekání na finálovou pečeť, a tu znamenaly slepené góly Fořta s Jirků. Vrchlabí vyhrálo na horkém novoměstském ledě 5:2 a po zásluze doplnilo ve finálové dvojici rivala z Trutnova. Těšme se přátelé, těšme se!

Fakta – branky a asistence: 2. Praus (Jakl, Dittrich), 37. Škoda (Stehno) – 17. M. Svoboda (Lepka), 23. Weiss (Jirků), 30. Kadavý (Jirků), 53. Fořt (Jakubec), 54. Jirků (Oppelt). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Zeman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváků: 656. HC Stadion Vrchlabí: Effenberk (5. Biegl) - Hamerský, Lochman, Hlaváč, Pulec, Provazník, Majer - Lepka, Bláha, Weiss - Jakubec, Urban, Fořt - Oppelt, Jirků, M. Svoboda - Marek, R. Svoboda, Kadavý – Krsek.

Blízko zisku Poháru předsedy KVV jsou hokejisté Dvora Králové. Ti si ve středu připsali již páté vítězství v nadstavbové části soutěže, když dokázali vyhrát 5:3 na ledě Opočna. Přitom v průběhu první třetiny prohrávali již 0:2! Branky za Komárkovi svěřence stříleli Dufek, Mišinec, Kozák, Voděrek a v 59. minutě za stavu 4:3 Lelka.

Pravé podkrkonošské hokejové El Clásico odstartuje 13. února 2013 od 18.00 v trutnovské Pro Hockey Aréně!

Autor: Tomáš Otradovský

7.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.
3

Svůj hlas vložil do obálky jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Fotbalová Fortuna národní liga: FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov.
32

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Vyhrálo ANO. Máme celkem jedenáct poslanců

Královéhradecko, Rychnovsko - ANO první ve všech okresech. V Královéhradeckém kraji drtivě zvítězilo hnutí ANO. Na úkor jeho nových poslanců i nováčků z České pirátské strany a SPD tratila v kraji ČSSD, TOP 09 i komunisté. Voliči v našem regionu opět patří svou volební účastí k nejaktivnějším v zemi.

Petrovičky sice nemají obchod, zato jsou tu dva obecní úřady

Královéhradecko, Jičínsko - Jedna z nejmenších obcí na Jičínsku - Petrovičky - má pouze 43 obyvatel, z nich je 36 voličů. Při prezidentských volbách už prý volební komise zasedne v novém obecním úřadě, který je před kolaudací. Stará miniaturní radnice zřejmě půjde k zemi.

Křovice slaví zisk titulu podzimního mistra

Rychnovsko - Okresní přebor IV. třídy: První polovina nejnižší okresní fotbalové soutěže vyvrcholila desátým kolem.