Důstojná návštěva?

Do Hradce Králové se chystá i početná výprava pardubických fanoušků, aby podpořila své hráče. To samé se dá zřejmě očekávat také od hradeckých příznivců, a tak by mohla na královéhradecký ČEZ Stadion dorazit důstojná návštěva.

Na tento zápas organizuje Fan Club HC Pardubice vlakový výjezd. „Odjezd fanoušků z Pardubic je zrychleným osobním vlakem v 16.08 hodin ze stanice Pardubice hlavní nádraží, z Hradce Králové by na cestu zpět měli fanoušci stihnout osobní vlak ve 21.05 hodin,“ potvrdil včera našemu Deníku šéf fanklubu Karel „Karlos“ Klodner, který se však kvůli pracovnímu vytížení na toto utkání osobně nedostaví.

Sraz fanoušků, kteří chtějí jet na společnou zpáteční hromadnou jízdenku, je nejpozději v 15.55 hodin v nádražní restauraci. Více informací naleznou fanoušci na internetových stránkách Fan Clubu HC Pardubice.

Pět set fanoušků?

„Podle ohlasů na Facebooku se na utkání chystá spousta fanoušků pardubického hokeje. Na facebookovských stránkách fanklubu se píše, že se tohoto utkání určitě zúčastní skoro tři sta fanoušků, dalších více než dvě stě se možná pojede do Hradce Králové podívat,“ uvádí oficiální klubový web. „Je to blízko, a tak dost lidí pojede po vlastní ose,“ myslí si Karlos.

Oba celky, které v sezoně 1993/1994 válčily v extralize, spolu hrály naposledy v srpnu roku 2008. Tehdy v rámci prvního kola tehdejšího Tipsport Hockey Cupu zvítězily Pardubice 5:2 před solidní návštěvou blížící se dvěma a půl tisíci diváků.

Nelze ovšem nevzpomenout ani to, že tehdy se tato čtyři extraligová derby hrála vždy ve velmi vyhrocené atmosféře a plné ruce práce měly desítky pardubických i hradeckých policistů…