Když hrál hokejový Mountfield v červnu tradiční fotbalový zápasna Novém Hradci, Juraj Bezúch zaujal tvrdou střelou. „Hlavně, aby mu to šlo na ledě,“ usmál se tehdy trenér Tomáš Martinec.

Zatím je to O.K. Bezúch dal první gól Hradce v Lize mistrů i extralize, v níž v neděli přispěl k výhře nad Chomutovem 3:2.

„Je jedno, kdo ty góly dá,“ řekl poté sprinter na bruslích klasicky.

Jenže i on musel vědět, že to Mountfieldu nepálí. V pátek na Spartě neskóroval, byť vyslal pětačtyřicet střel. „Ale nebyli jsme frustrovaní,“ přesvědčoval slovenský útočník.

„Neřekl bych, že jsme byli úplně pod tlakem. My jsme chtěli pokračovat v podobném duchu jako na Spartě, ještě zlepšit agresivitu, přidat dorážky, a to přesně se nám vyplatilo, a díky tomu jsme vyhráli,“ prohlásil.

Taktika se vyplatila.

Obránce v útoku hraje s úsměvem

Hradec Králové - Lukáš Vopelka se zranil krátce před duelem s Chomutovem, a tak ve čtvrtém útoku Hradce Králové musel nastoupit Mislav Rosandič. Obránce.

„Hrál dobře,“ glosoval po výhře 3:2 v 2. kole extraligy kouč Tomáš Martinec.

Rosandič nebyl střelbou naslepo. „Centra jsem hrál do sedmnácti. Připomněl jsem si ty zkušenosti,“ řekl pro klubový web po utkání. „Hrál jsem s úsměvem. Člověk není poslední a ví, že za ním někdo je. A hlavně jsem se snažil udělat bordel u soupeře v pásmu.“