Bez gólů. Nájezdy zlomil Džerinš

Hradec Králové - Hokejová extraliga: Souboj Hradce a Brna opanovali brankáři Rybár a Čiliak.

3.12.2017

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Kometa Brno.Foto: Deník/ Michal Fanta

Urputnost, boj a výteční gólmani Patrik Rybár a Marek Čiliak… A proto v souboji dvou předních týmů hokejové extraligy Hradce Králové a Brna z toho byla bezbranková remíza v normální hrací době i po prodloužení. Samostatné nájezdy potom skvělou fintou zlomil na stranu Mountfieldu lotyšský útočník Andris Džerinš a vystřelil dvoubodovou výhru 1:0.

V minulém zápase v Liberci se hradecký gólman Rybár pakoval z ledu už po šesti minutách a třech gólech. V neděli byl fantastický. V 10. minutě skvělým zákrokem zneškodnil šanci Zohorny. O chvíli později kryl i Haščákovu teč.

„Začátky poslední dobou nejsou z naší strany ideální, jako například v Liberci, ale postupně se vždycky zvedáme,“ hlásil o první přestávce domácí útočník Martin Látal. A měl pravdu.

Hradec se od druhé třetiny zvedl, ale Köhler, Dragoun ani Červený neskórovali. Hradci jako by chyběl nemocný kapitán Bednář. Na druhé straně zahodil šanci Nahodil, který později trefil tyč. Konstrukce branky pomohla Rybárovi i v 59. minutě při střele Svobody.

O vítězi rozhodly nájezdy. Hned první brněnský proměnil Mallet, z hradeckých zareagoval Červený. Poté se prosadil nečekanou fintou domácí Džerinš.

Hradec Králové - Brno 1:0 po sam. náj.

Fakta - branky: rozhodující samostatný nájezd Džerinš. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Klouček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5011.
Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Berger – Látal, Džerinš, Kukumberg – Cingel, Koukal, Červený – R. Pavlík, Tuominen, Miškář.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, L. Vágner – M. Erat, Nečas, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Vincour, L. Čermák, Horký – Haščák, Dočekal, T. Svoboda.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další zápasy 28. kola: Zlín - Pardubice 5:2, Sparta Praha – Jihlava 6:5 v prodl., Plzeň – Třinec 4:3 v prodl., Liberec – Litvínov 4:3 v prodl., Olomouc – Vítkovice 0:1, Mladá Boleslav – Chomutov 5:0.

Zastupitelé v Týništi budou jednat o rozpočtu na příští rok

Vlajka pro Tibet na Pivovarském náměstí v Hradci Králové.

Před krajským úřadem příští rok znovu zavlaje vlajka Tibetu

Opočno se chce rozšiřovat. V plánu jsou nové parcely i bytovky

Opočno - Nové parcely mají vzniknou v Opočně – v nové lokalitě Ořechová II. Ta by měla vzniknout naproti nedávno zastavěnému území Ořechová I v Podzámčí, vedle stávající zahrádkářské kolonie.

Hlasujte O nejkrásnější gól roku!

Královéhradecko - Královéhradecký krajský fotbalový svaz ve spolupráci s Deníkem vyhlásil soutěž O nejkrásnější gól roku 2017. O prvenství se uchází šestice hráčů.

Trofej vybojovala Břeclav, „fialky“ skončily čtvrté

Havířov, Dobré - Havířov hostil finálový turnaj Českého poháru družstev žen ve stolním tenisu.