Hokejisté Opočna poprvé v letošní sezoně bodovali proti jinému soupeři než Novému Bydžovu. Poslední tým krajské ligy na Barony ztrácí již jedenáct bodů. Opočenští se na Wikov Hronov dotáhli na rozdíl dvou bodů, ale mají o jeden odehraný zápas víc.

Hronov – Opočno 6:7 PP

Baroni začali aktivně a už v 5. min. nastřelili tyč. V 11. min. zakombinovala domácí trojice Šakarov, Ropický, Matyska a po střele do odkryté branky domácí vedli – 1:0. O minutu později nenápadná střela Bouze propadla brankáři Wittvarovi mezi tyčí a ramenem do sítě – 1:1. V 16. min. plíživá střela Čtvrtečky proklouzla nepozornému gólmanovi Hronova pod příložníkem po ledě za čáru – 1:2.

Ve 36. min. domácí vyrovnali z přesilovky – 2:2. O 40 sekund později přihrávku Franců tečoval do sítě Kubeček a poslal Hronov do vedení – 3:2. Vzápětí se domácí střelec nechal vyloučit a Opočenskému Černíkovi stačilo k vyrovnání pouhých pět sekund – 3:3.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe Baronům. V oslabení se proháčkoval hronovskou obranou Felcman – 3:4. O dvě minuty později nechali beci Hronova ve vlastní třetině Herzána kouzlit tak dlouho, až se přesně trefil pod víko – 3:5. V polovině třetiny střela Ropického přes beky zaplula do sítě – 4:5. V 52. min. využil Hronov přesilovku Ropickým – 5:5. Opočno hrálo svoji hru, ve které dominovali zkušení Felcman, Franc, Herzán či Bouz. Právě Herzán využil v 55. min. přesilovku a Opočno znovu vedlo – 5:6. Hronov se nadechl k poslednímu náporu a minutu před sirénou Mašek ze vzduchu srovnal na 6:6. Zápas dospěl do prodloužení, v němž po dvou minutách hronovskou obranu vyškolil Slezák – 6:7.

„Zasloužené vítězství jsme bohužel vybojovali až v prodloužení. V průběhu zápasu jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme naše vedení 5:3 dotáhnout do vítězného konce. V prodloužení rozhodl Roman Slezák po nezištné přihrávce Tomáše Přibyla, který se třemi asistencemi patřil k nejlepším hráčům našeho týmu,“ zhodnotil vítězný zápas Gustav Gábor, předseda HC Opočno.

Branky Opočna: Herzán 2, Bouz, Čtvrtečka, Černík, Felcman, Slezák.