Opočno potrápilo favorita

Opočno - Semechničtí hokejisté stále čekají na první bodový zisk.

5.12.2017

Ilustrační fotografie.Foto: Martin Tobiška

Krajské soutěže hokejistů pokračovaly v neděli dalšími zápasy. V Krajské lize Opočno bylo blízko bodovému zisku s favorizovanými Třebechovice. V Krajské soutěži Semechničtí v improvizované sestavě prohráli ve Skutči.

Krajská liga - 15. kolo

Opočno - Třebechovice 3:4

Sestava HC Opočno: Bláha (Kačírek) – Franc, Veselý, Jakl, Hejduk, Zajíček, Žid, Steklík, Černík, Srpek, Slezák, Řehák, Rail, Lukášek, Chmelík, Vencl, Škrabal, Píč.

Skóre utkání otevřel ve 4. minutě domácí Slezák, ale favorizovaní hosté odpověděli za dvaadvacet vteřin, kdy Šeda vyrovnal na 1:1. Za necelou minutu později si Baroni vzali vedení zpět - autorem druhého gólu byl Srpek. Do konce první třetiny se již skóre nezměnilo. V prostřední části střílely góly pouze Třebechovice. Nejprve ve 27. minutě Wolf vyrovnal na 2:2 a ve 37. minutě Beránek zvýšil na 2:3. V závěrečné třetině hosté v 50. minutě potvrdili vedení čtvrtým gólem, jehož autorem byl opět Wolf. Baroni se však nevzdali a 36 vteřin před závěrečnou sirénou Rail po přihrávce Žida vsítil kontaktní gól na 3:4, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Ve středu 6. prosince Opočno cestuje k dalšímu utkání do Jaroměře.

Krajská soutěž - 10. kolo

Skuteč - Semechnice 7:2

Sestava TJ Sokol Semechnice: Kolbaba – Jičínský, Chudý, Dvořák, Novotný, Frýda, Bury, Vašata, Rubák, Mlateček, Smola, Hetfleiš, Gois, Cvejn.

Diváci na zimním stadionu ve Skutči nečekali na úvodní branku utkání dlouho. V 6. minutě se trefil domácí Klusoň. V 9. minutě se štěstím skóroval skutečský Janoušek – 2:0. První třetina byla v režii domácích, semechničtí hráči v improvizované sestavě nebyli vůbec nebezpeční. Druhá třetina začala náporem hostí, ale jak se říká, nedáš – dostaneš. Dvěma slepenými brankami ve 24. minutě se Skuteč dostala do vedení 4:0. Branky vstřelili Vágner a Kusý. Ve 26. minutě snížil Bury po přihrávce Novotného a Frýdy. Bohužel, více brankových příležitostí semechničtí hokejisté ve druhé třetině nevyužili. Ve třetí části se hrála znovu vyrovnaná hra. V 52. minutě usedl na trestnou lavici Frýda a domácí trestali, když svou druhou branku v utkání vstřelil Kusý – 5:1. O dvě minuty později snížil střelou od modré Dvořák, jemuž asistovali Rubák a Frýda. Hosté vsadili vše na útok, ale z mnoha šancí nic nebylo, naopak domácí po dvou rychlých protiútocích zvýšili na konečných 7:2. V 59. minutě se trefil Kmoníček a v 60. minutě završil účet zápasu Zoulík.

Semechničtí hokejisté ve středeční dohrávce 5. kola přivítají na opočenském ledě Skuteč (18).   (dr, va)

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Skibobisté jsou v plné přípravě

Rychnovsko - Nová sezona odstartuje lednovými závody v Deštném a Jablonci.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Nominujete. Kraj hledá mistry tradiční rukodělné výroby

Královéhradecko - Do konce ledna příštího roku přijímá Královéhradecký kraj nominace na titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje.