Opočno bylo velmi blízko překvapení

Rychnovsko - Hokejisté Semechnic a Čestic svá úvodní utkání Krajské soutěže na ledě soupeřů prohráli.

19.10.2010

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Zástupcům našeho okresu v krajských hokejových soutěžích se v nedělních zápasech nevedlo a jejich bodové konto zůstalo prázdné. V Krajské lize bylo Opočno velmi blízko k překvapení, když drželo až do samotného závěru krok s favorizovaným Náchodem.

KRAJSKÁ LIGA

HC Opočno - HC Náchod 2:4 (0:2,2:0,0:2)

Branky a asistence: Rail (Černík), Slezák (Rail) – Chudý (Novák), Jurča (M. Koutský), Javůrek, Komárek (Novák, Hudeček). Rozhodčí: Martínek, Brandejs, Novák. Vyloučení: 8:6, Vondřejc (NA) 10 OT. Diváci: 250. Sestava Opočna: Biegl – Felcman, Šverák – K. Petr, Bouz – Tláskal, Hrnčíř – Židík, Černík, Rail – Slezák, Franc, Přibyl – Škrabal, Čtvrtečka, Jedlička – Motyčka, L. Petr.

Po úvodním tkání v Hronově přivítali opočenští Baroni dalšího z favoritů soutěže – HC Náchod. Oproti prvnímu zápasu domácí nastoupili s více hráči, ale stále ne zcela kompletní. Náchod od začátku utkání potvrzoval roli favorita a svou přavahu vyjádřil dvěma góly. Další šance zmařil výborný gólman Biegl.

Na začátku druhé třetiny Opočenští hráli velmi nedisciplinovaně. Častá vyloučení je stála velké množství sil, nicméně všechna oslabení přečkali bez úhony. Naopak to byli domácí hráči, kteří se postupně začali dostávat do šancí. Nejprve Rail snížil na 1:2 a poté Slezák po chybě hostující obrany vyrovnal.

Ve třetí třetině se Náchodští snažili rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Domácí ovšem pozorně bránili, a když se soupeř dostal do šance, zasáhl výborný brankář Biegl. Hosté hráli dvakrát přesilovku 5 proti 3, ale branky se nedočkali. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, přišla chvíle náchodských hokejistů. Dvě minuty před koncem utkání strhli vítězství na svou stranu. Přes snahu „Baronů“ o vyrovnání při hře bez brankáře se jim již gól vstřelit nepodařilo, naopak inkasovali do prázdné branky a utkání bylo rozhodnuto.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Děkuji všem hráčům za předvedený výkon. I přes prohru jsme odehráli velmi slušné utkání a do následujících zápasů je na čem stavět.“

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

TJ Lokomotiva Česká Třebová – Sokol HC Čestice 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Branky: Steinmetz 2, Teplý, M. Šedivý, Voříšek – Javůrek. Rozhodčí: Kalus, Motýl, Přikryl. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 330. Sestava Čestic: Beránek – Šimerda, Javůrek, Kolář, Burýšek – Dvořák, Jančárek, M. Hvězda, Filip, Marha, Mňuk, Dočkal, J. Sajdl, Jiruška

Domácí začali velkým náporem. Již ve 3. minutě dorazil do branky hostů puk Steinmetz 1:0. Stejný hráč v 7. minutě od modré dělovkou prostřelil hostujícího brankáře – 2:0. Dále orazítkoval horní tyč hostující branky Kvasnička. Hosté přidali a vyrovnali hru, měli několik slibných šancí. Nastřelili tyč domácí branky, ale skórovat se jim nepodařilo. Odchod do kabin před koncem prvního dějství pokazil hostům Teplý, jenž tečoval nahození před hostujícím brankářem 3:0.

Do druhého dějství nastoupilo mužstvo Čestic jako vyměněno. Zatlačilo soupeře do jejich třetiny, nedovolilo jim jejich kombinační hru. Ale ke smůle hostů se jim nepodařilo své šance proměnit. Ke konci druhého dějství hráli přesilovou hru 4 na 3 domácí, ale jejich střelecké pokusy byly nepřesné.

V posledním dějství si Čestičtí vytvořili několik šancí, ale bez úspěchu. V 52. minutě neudržel hostující brankář puk v náručí a Šedivý zvýšil na 4:0. V 57. minutě při hře 4 na 4 skóroval domácí Voříšek 5:0. V 59. minutě korigoval výsledek přesnou střelou od modré čáry hostující Javůrek a stanovil konečný výsledek na 5:1.

HC Skuteč – Sokol Semechnice 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky: Hladík 2, Komárek 2, Klusoň, Kusý – Schejbal. Rozhodčí: Zemánek, Louda, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Sestava Semechnic: Chalupný – Číšecký, Novotný, Janský, Chudý – Brandejs, Gois, Červíček, Kopecký, Valášek, Pfeifer, Ryšavý, Zošiak, Schejbal, Gábor.

K prvnímu utkání krajské soutěže nastoupili po dvou letech semechničtí hokejisté na led ve Skutči. Od počátku utkání se hrál vyrovnaný hokej na obou stranách, více příležitostí ke skórování měli hosté, avšak brankově se neprosadili. První branka padla v 10. minutě z hole domácího Hladíka. Druhá následovala o minutu později při přesilové hře 5:3 a jejím autorem byl Klusoň. Třetí branku vstřelil v 16. minutě po dorážce odraženého puku Komárek.

Hostujícímu mužstvu se podařilo snížit ve 22. minutě brankou Schejbala po přihrávce od Novotného. Domácí tým se však nedal zaskočit a o deset minut později vstřelil další branku tentokrát z hole Hladíka. V závěru druhé třetiny měla ještě obě mužstva několik příležitostí ke skórování, ale stav 4:1 se nezměnil. Pátou branku utkání vstřelil domácí Komárek opět při přesilové hře v 51. minutě. O minutu později přidal šestou branku Kusý a stanovil tak konečný výsledek zápasu.

(dr, dop)

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Kraj chce slučovat střední školy

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Královéhradecko, Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Královéhradecký kraj - Předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 výrazně ovlivnily preferenční „kroužky“, díky kterým ostrouhali mnozí lídři kandidátek a do Poslanecké sněmovny skočili osobnosti z dalších míst kandidátek.