Pouhé tři dny po české premiéře pod širým nebem ve Svítkově, ve které hokejisté Pardubic zdolali v extraligovém duelu Brno 4:2, se něco podobného, samozřejmě v nesrovnatelně skromnějším prostředí a s trochou nadsázky, uskuteční v Semechnicích. Hráči místního TJ Sokol přivítají dnes od 18 hodin na přírodním ledě vedoucí mužstvo Krajské soutěže z Poličky.

Normální věc

„V Pardubicích to byla samozřejmě mimořádná událost, která poutala velkou pozornost médií a fanoušků. U nás to bude pochopitelně o něčem jiném. V našich podmínkách je hra na přírodním ledě zcela normální věc, kluci jsou na to zvyklí,“ řekl Václav Vaněk, předseda hokejového klubu TJ Sokol Semechnice.

Zatímco extraligové střetnutí na plochodrážním stadionu zhlédlo rekordních 17 140 fanoušků, v Semechnicích očekávají pochopitelně mnohem skromnější návštěvu. „Kdyby přišlo dvě stě diváků, tak budeme spokojeni. Náš Sportbar na hřišti je na jejich nápor připraven,“ řekl s úsměvem Václav Vaněk.

Počasí versus led

Alfou a omegou při přípravě zápasu na přírodním ledě je jednoznačně počasí. S přípravou ledu začali v Semechnicích před Vánocemi, ale veškerou vynaloženou energii pěti lidí, kteří se o led starali, zhatila obleva. „Po Vánocích jsme začali prakticky opět od nuly. Naštěstí nám počasí přálo a v současné době je ledová vrstva vysoká asi sedm centimetrů. Postupovali jsme klasickým způsobem – stříkáním hadicí. Nerovnosti poté zarovnala rolba. Myslím, že kvalita ledu je dobrá,“ přiblížil anabázi s přípravou plochy Václav Vaněk.

Hokejisté se tak mohou těšit nejen na kvalitní led, ale také na vylepšené zázemí v kabinách, kde došlo k rekonstrukci sociálních zařízení včetně sprch.

Bude pokračování?

Dnešní utkání na přírodním ledě by letos nemělo být posledním. „Je jasné, že bychom ještě nějaké zápasy v domácím prostředí pod širým nebem rádi sehráli. Vše bude záviset na klimatických podmínkách. Od čtvrtka má přijít další obleva, takže uvidíme, co oteplení udělá s ledem,“ uzavřel předseda semechnických hokejistů Václav Vaněk.

Dnešní utkání 18. kola Krajské hokejové soutěže TJ Sokol Semechnice (6. místo, 14 bodů) – HC Spartak Polička (1. místo, 37 bodů) začíná v 18 hodin.