Opočno – N. Bydžov 4:1

Do závěrečného utkání sezony vstoupili jednoznačně aktivněji opočenští hokejisté. Poté, co se v úvodních minutách ubránili v oslabení při vyloučení Herzána, se v největších šancích zahajovací třetiny ocitli Slezáka a Felcman, ale skóre se před první přestávkou neměnilo ani při dalších dvou přesilovkách (po jedná na každé straně).

Do vedení šli na sklonku 23. min. hosté z Nového Bydžova po gólu Menyhárta – 0:1. Baroni hned nato nevyužili přesilovku, ale na začátku 28. min. už bylo na opočenském zimní stadionu veseleji. Na 1:1 vyrovnal Václav Lukášek. Před uplynutím úvodní poloviny utkání přišla série vyloučení – po střelci gólu hostů Menyhárta poslal sudí na trestnou lavici v krátkém sledu trojici Baronů (Herzána, Serbouska a Černíka). Opočenští se však dokázali ubránit i během téměř minutu trvacícím oslabení tři proti pěti. Pak se podobná dvojnásobná výhoda přesilové hry naskytla i Baronům, ale ani oni během 34 vteřin novobydžovského brankáře nepřekovali. Povedlo se to až v další přesilovce Slezákovi na konci 36. minuty – 2:1. Devět vteřin před koncem druhé třetiny byl na dvě plus deset minut vyloučen domácí Herzán po úderu soupeře do hlavy.

Na začátku závěrečného dějství rozhodčí Martínek často vylučoval, na což hosté doplatili, protože Židík ve 46. min. využil druhou přesilovku Baronů – 3:1. Domácí hokejisté zápas rozhodli v přesilovkách. Definitivní klid do jejich řad během další početní výhody přinesl gól z Židovy hole na začátku 49. minuty – 4:1.

Fakta z utkání

HC Opočno – Stadion Nový Bydžov 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Branky: V. Lukášek, Slezák (Herzán), Židík (Slezák, Felcman), Žid (Mervart, Bouz) – Menyhárt (Vaníček). Rozhodčí: Martínek – Horák, Kyral. Vyloučení: 11:11, navíc Herzán (Opočno) 10 min. OT. Využití: 3:0. Diváci: 350.

Sestavy mužstev

HC Opočno: Kopecký (Krulich) – Bouz, Černík, Felcman, Herzán, Klug, J. Lukášek, Mervart, Petr, Přibyl, Roháček Sebr, Slezák, Šitina, Škrabal, Tláskal, Žid, Židík, V. Lukášek, Šverák.

Stadion Nový Bydžov: Lochman – Lihan, Mýto, Volf, Pilc, Menyhárt, Kokošín, Louženský, Hampl, Bičiště, Říha, Hron, Semanco, Kropáč, Červený, Blaško, Vaníček.