Hokejisté Opočna si v baráži o účast v příštím ročníku Krajské hokejové ligy mužů připsali na konto druhou prohru, když nestačili na vedoucí Nové Město nad Metují. Semechničtí v posledním domácím duelu letošní sezony O pohár předsedy VV KSLH prohráli se Skutčí.

Baráž o KHL - 4. kolo

Nové Město - Opočno 8:2

Fakta – branky: Praus 2, Emmer 2, Dufek 2, Pfeifer, Chmelař – Mervart, Jakl. Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Dudadík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 325. Třetiny: 5:0, 3:1, 0:1. Sestava HC Opočno: Bláha (18. Kačírek) – Jakl, Franc, Vedral, Veselý, Jedlička, Hejduk – Chmelík, Černík, Řehák, Slezák, Rail, Srpek, Škrabal, Vencl. Žid, Chmelík, Steklík.

Zatímco ve středu proti Nové Pace rozhodli domácí Spartakovci ve druhé třetině, tentokrát o osudu zápasu bylo v podstatě jasno už po prvním dějství. Povedenou první třetinu domácí gólově odstartovali v 9. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal zkušený Praus – 1:0. Tentýž hráč navíc o chvíli později posunul skóre na 2:0. V začátku 14. minuty dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou zužitkoval Emmer – 3:0. Nové Město však ještě nemělo dost. Od třetí branky v síti Opočna uběhly jen dvě minuty, když skóre navýšil na 4:0 opět Emmer. Poté bylo utkání kvůli prasklému tvrzenému sklu přerušeno a úvodní dějství se dohrávalo na začátku druhé třetiny. Do branky Opočna se místo Bláhy postavil Kačírek, jenže čisté konto dlouho neudržel. Při vyloučení Řeháka inkasoval z hole Dufka – 5:0.

A Dufek byl dalším novoměstským střelcem, který po své první trefě přidal vzápětí i tu druhou. Ta padla v polovině 23. minuty. Poté se na led vnesla nervozita, což sudí Veselý na obou stranách nekompromisně trestal. V polovině utkání se nechal vyloučit domácí Pfeifer a pár vteřin po svém návratu na led zvyšoval na 7:0. Vzápětí hosté neproměnili trestné střílení za faul Rojšla a ve 35. minutě přišel osmý trest z hole Chmelaře. Ještě v téže minutě se dočkali čestné trefy i hosté z Opočna, kteří Mervartem snižovali na 8:1. Ve třetí třetině se utkání už prakticky jen dohrávalo, na konečných 8:2 snižoval v polovině 48. minuty hostující Jakl.

Ve středu středa 28. února Opočno přivítá Novou Paku (18) a baráž zakončí v neděli 4. března na ledě B-týmu Trutnova (17).

O pohár předsedy VV KSLH - 4. kolo

Semechnice - Skuteč 1:5

Fakta – branky: Bartoň – Kusý 3, Kmoníček,Spurný. Rozhodčí: Gančarčík – Málek, Mertlík. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Třetiny: 1:1, 0:3, 0:1. Sestava TJ Sokol Semechnice: Jedlinský – Novotný, Zima, Mlateček, Frýda, Rubák, Janský, Cvejn, Ryšavý, Vašata, Gois, Bartoň, Hetfleiš, Jičínský.

Semechničtí se představili v této sezoně naposledy v domácím prostředí a opět jako již tradičně v improvizované sestavě se třinácti hráči. Hosté se poprvé prosadili už ve 4. minutě Kmoníčkem, když na trestné lavici odpočíval Mlateček. První třetina byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Vyrovnání přišlo v 18. minutě, když se trefil Bartoň po přihrávce Goise. Do druhé třetiny vstoupila lépe Skuteč, když už po patnácti vteřinách skóroval Kusý. Druhou třetinu domácí sice na střely na branku vyhráli, ale skórovali jen hosté. Dvěma slepenými góly zvyšovali skóre na 1:4 ve 29. minutě Spurný při přesilové hře a o minutu později Kusý. Ve třetí třetině si hosté v poklidu hlídali výsledek, když hokej nebyl pro pár diváků vůbec ke koukání. Poslední branku utkání vstřelil v 52. minutě Kusý, který tak završil svůj hattrick.
Další výsledek: Skuteč – Lanškroun 4:7.

Tabulka:
1. Skuteč 4  3  0  0  1  20:13  9
2. Lanškroun 3  2  0  0  1  17:10  6
3. Semechnice 3  0  0  0  3   4:18  0

Nevydařenou sezonu zakončí semechničtí hokejisté v pátek 2. března v Lanškrouně (19.00).   (dr, mr, va)