Hokejisté Čestic v posledním utkání loňského roku vyměnili obvyklý azyl na třebechovickém zimním stadionu za domácí hřiště pod širým nebem. Na místních volejbalových kurtech vyrostla ledová plocha obklopená mantinely. Kvalitu ledu o přestávkách oproti minulosti nezajišťovaly ruční pluhy a košťata v rukou pořadatelů, ale ojetá rolba, kterou Čestičtí získali právě z Třebechovic.

Do Čestic k dohrávce 2. kola krajského přeboru přijela rezerva vrchlabského prvoligového týmu. Hostující hráči byli mile překvapeni kvalitním zázemím v čestickém sportovním areálu, ale z pohody je v úvodní třetině vyvedli domácí hokejisté, kteří se proti vysokému favoritovi dvakrát ujali vedení.

Čestice – Vrchlabí 2:4

Souboj posledního s vedoucím celkem tabulky však nakonec překvapení nepřinesl. Podkrkonošský tým se v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky poprvé ujal vedení, které v prostřední části hry pojistil čtvrtým gólem. V závěrečném dějství se už čtvrttisícovka zvědavých fanoušků branky nedočkala.
A jak se vyvíjela gólově bohatá úvodní třetina? Domácí hráči se před vlastním publikem chtěli předvést v co nejlepším světle, a začali s chutí. V 5. min. tvrdě vystřelil Marha a Žďárek měl při dorážce do odkryté vrchlabské svatyně snadnou úlohu – 1:0. Odpověď lépe kombinujících hostů přišla po třech minutách po chybě čestické obrany. Ve 12. min. prokřehlé diváky rozehřál další gól domácích. Druhé vedení v utkání jim zajistila využitá přesilovka. Nejprve vystřelil Macháček, následoval závar před svatyní Vrchlabí. Vyřešil ho Hradecký, který objel branku a zavěsil – 2:1. Hosté kontrovali opět po třech minutách. V 15. min. vyrovnali na 2:2 při hře čtyři na čtyři. Když už se zdálo, že obě mužstva půjdou do šaten na první přestávku za nerozhodného stavu, našla si cestu do sítě střela hostů v čase 19:12.

Druhé dějství bylo vyrovnané se šancemi na obou stranách. Gólová pojistka vrchlabského vítězství přišla krátce poté, co se zápas přehoupl do druhé poloviny. Ve 32. min. hosté potrestali chybu obránce Vaniše. V závěrečné třetině si zkušený hostující celek dvoubrankové vedení pohlídal. Domácí bojovali. Nejblíže ke snížení byl v 55. min. V. Sajdl, jehož osamoceného před brankou našel Kupka. Skóre zápasu se už neměnilo.

Fakta a sestava

Sokol Čestice – HC Vrchlabí B 2:4 (2:3, 0:1, 0:0). Branky: Žďárek, Hradecký - Rychlovský 2, Pistulka, Hajna. Rozhodčí: Votroubek – Burýšek, Rada. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváků: 225.
Sestava Sokola Čestice: Tomáš Sajdl – Vaniš, Jiruška, Jančárek, Macháček – Vladimír Sajdl, Hradecký, Kupka – Žďárek, Dvořák, Marha.