Už v pátek šňůru v nepřátelských halách odstartují na místě, kde to vskutku nebude jednoduché. Mountfield se představí v Plzni, tedy v království prvního mančaftu tabulky.

Tým kouče Václava Sýkory přitom chce na západě Čech nastartovat další vítěznou sérii. V neděli totiž skončila jeho šňůra, doma po sedmi výhrách padl po samostatných nájezdech s Litvínovem.

„Samozřejmě to mrzí, každý by chtěl vyhrávat pořád, ale to nejde. Je to o to horší, že to bylo doma. Teď nás čekají čtyři venkovní zápasy v řadě, takže i proto jsme chtěli doma vyhrát, aby to poté bylo trochu lehčí,“ litoval po neúspěchu důrazný útočník první řady Michal Dragoun.

Lehké to rozhodně nebude. Trenér Sýkora totiž nemůže použít i pár důležitých hráčů. Stále zranění jsou obránce Filip Pavlík, útočníci Tomáš Zigo a Andris Džerinš. Navíc také zdravotní problém Jiřího Šimánka, jenž odstoupil z duelu s Litvínovem, nepustí matadora do hry.

Naopak mladík Radovan Pavlík, asi hlavní hradecký talent, už po lapáliích nastoupil za juniorku.

Přes ztráty je Hradec seběvědomý, poslední výsledky mu ostatně nahrávají. „Zdá se mi, že jsme venku hráli snad ještě lépe než doma, a to s výjimkou zápasu s Pardubicemi. Nehraje to roli,“ upozornil zadák Dominik Graňák.

Po duelu v Plzni čeká Hradec v neděli zájezd do Třince, přiští víkend se předvede v Olomouci a na Spartě. Doma bude hrát ve středu 15. listopadu, na východ Čech dorazí Zlín.