Nakonec se štěstí v „dovednostní soutěži“ přiklonilo na stranu horalů a již tuto sobotu budou mít svěřenci trenéra Baďoučka na vlastním ledě příležitost proměnit postupový mečbol.

Sokolov - Vrchlabí 3:4 po sam. náj.

Fakta - branky a asistence: 21. Kovařík (Rohan, Vodička), 22. Vrána (Michálek, Hruška), 27. Šik (Kuběna, Michálek) – 4. Mrňa (Havránek, Urban), 12. Muška (Hozák, Bláha), 24. Mrňa (Vágner, Havránek), rozhodující nájezd Bednář. Rozhodčí: Vokřál, Šindel – Sedláček, Šimánek. Vyloučení. 4:6. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 3:1, 0:0 – 0:0. Diváci: 1638. Stav série: 1:2.
HC Baník Sokolov: Závorka – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš, Šik – Rohan, Kuběna, Vracovský – Čejka, Čurda, Stříbrný – Trapl, Hruška, Bečvář – Švec, Vrána, Zadražil – Kovařík.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Vágner, Bendík, Havránek, Jirků, Vašíček, Muška, Voženílek – A. Pulpán, Urban, Bednář – Pilař, Matějček, Berger – T. Pulpán, Kastner, Mrňa – Bláha, Hozák, Chalupa – Pšurný.

Mistr světa. Jezdec továrního týmu Škoda motorsport Jan Kopecký z Kostelce nad Orlicí se v roce 2018 stal mistrem světa v kategorii WRC2. Díky tomu vyhrál hlavní anketu.
Na trůn usedl mistr volantu Kopecký

Stadion do utkání vstoupil povzbuzen úterním vítězstvím z domácího ledu (4:1) a na začátku třetího zápasu byl horalů plný led. Zatímco v prvním duelu celé série počáteční nápor k vedoucí brance nevedl, tentokrát se skóre vyvíjelo dobře. Už na konci 4. minuty napřáhl od modré Havránek a do jeho střely skvěle vložil hůl kanonýr Mrňa – 0:1. Ve 12. minutě bylo v početném táboře hostujících fanoušků ještě veseleji. Horalé znovu vyvinuli tlak na domácí branku a na konci střelnice byla dorážka Jakuba Mušky.

V závěru úvodní dvacetiminutovky hosté přežili úvodní dvě oslabení, start prostřední části už ale nabídl gólovou radost i na straně soupeře. Po 35 vteřinách hry vrátil Baník do hry Kovařík a přesně za minutu Vrána dokonce vyrovnal.

Úchvatný vstup Západočechů do druhé třetiny přibrzdilo vyloučení Přindiše a hlavně přesilovková trefa Mrni, jenž využil (ne)šťastných odrazů od protihráčů a propasíroval puk za brankovou čáru – 2:3.

V té době mělo utkání pekelné tempo a na další gól se nečekalo dlouho. V čase 26:58 vybojoval při hře čtyř proti čtyřem puk Kuběna pro Šika a jeho dělovka se zastavila až v síti za bezmocným Soukupem.

Tento moment se stal v utkání posledním, kdy útočící hráč dokázal vyzrát na jinak výborné brankáře. Jak strážce hostující svatyně, tak domácí Závorka byli od té doby doslova neprůstřelní. Exkarlovarský borec dokonce ve 47. minutě ustál i trestné střílení, když vrchlabský Bednář jeho branku přestřelil. Gól nepadl ani v desetiminutovém prodloužení. Zde měl největší příležitost rozhodnout hostující Berger, Závorka ale skvělým rozklekem Baník podržel.

O vítězi a držiteli mečbolu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hosté proměnili hned úvodní dva, když se prosadili Urban s Bednářem. Za domácí ve třetí sérii odpověděl Kovařík, šlo však o labutí píseň domácího celku. Chvíli na to totiž Sokolovským zasadil smrtící direkt Hozák, a jelikož Vracovský čtvrtou sérii gólem nezakončil, bylo o vítězi jasno.

Vrchlabí tak ze západu Čech veze obrovsky cenné vítězství a již tuto sobotu se Východočeši v domácím prostředí pokusí sérii ukončit. Ve druhém semifinále si Moravské Budějovice hravě ve třech zápasech poradily s týmem Havlíčkova Brodu a staly se prvním účastníkem baráže o Chance ligu.

Výsledek druhého semifinále:

Havlíčkův Brod – Moravské Budějovice 5:7 (1:3, 0:2, 4:2)
Fakta - branky a asistence: 15. Michálek, 41. Voříšek (Vala, Matušík), 44. Semrád (Třetina, Voříšek), 57. Kulhánek (Přidal, Třetina), 60. Třetina (Semrád, Voříšek) – 1. Krutiš (Horký, Rytnauer), 13. Kabelka (Rytnauer, Horký), 17. Mikeš (Pospíchal), 23. Čejka (Juráň, Ferda), 24. Heinrich (Juráň), 50. Mikeš, 59. Krutiš (Horký). Rozhodčí: Pilný, Veinfurter - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 6:7, navíc Třetina - Mlynář oba 10 minut OT. Využití: 2:2. Diváci: 1345. Konečný stav série: 0:3.

Další program - sobota 18.00: Vrchlabí - Sokolov.